ProfITsoft запрошує спеціалістів страхових компаній на безкоштовний двомісячний курс з автоматизації страхової діяльності на базі власної платформи — комплексної системи автоматизації страхової компанії.
Курс складається з 24 лекцій, практичних занять та домашніх завдань. Завершує курс — комплексний тест. Перша лекція 19 листопада 2024 року. Фінальний тест — на початку лютого.
За результатами цього курсу ProfITsoft видає сертифікати адміністраторів комплексної системи автоматизації страхової компанії.
Ми впевнені, що успішне впровадження IT-систем залежить не тільки від технологій, але й від кваліфікації та підготовки людей. Саме тому ми запускаємо навчальний курс для вивчення функціоналу системи автоматизації СКОлександр Петриченко, Founder & CEO, ProfITsoft
До участі запрошуються фахівці страхових компаній, відповідальні за налаштування страхових продуктів, врегулювання страхових випадків та інших процесів, а також зацікавлених у кар’єрі в ProfITsoft у ролі аналітиків підтримки або тестувальників.
Що треба для безкоштовної участі?
Страховикам необхідно заповнити Гугло-форму або надіслати офіційного листа від страхової компанії.
Чому цей курс буде актуальним та корисним для страховиків?
З 2024 року в Україні набрав чинності новий Закон «Про страхування» (№ 1909-ІХ), який встановлює вимоги до діяльності страхових компаній. Він акцентує увагу на забезпеченні платоспроможності, прозорості та відповідальності страховиків перед клієнтами, а також висуває вимоги до IT-інфраструктури.
Основні вимоги викладені в положеннях, що регулюють порядок обліку договорів, особливості їх укладення, використання електронних підписів та печаток, фінансовий моніторинг, а також правила складання та подання звітності, та ін.
Комплексна система автоматизації страхової компанії (КСАСК) ProfITsoft відповідає цим вимогам НБУ та забезпечує електронний облік усіх операцій, пов'язаних зі страховою діяльністю, і максимально автоматизує бізнес-процеси для співробітників та агентів.
Система здійснює всі необхідні розрахунки — страхові й перестрахові премії, комісійні винагороди, виплати та повернення — і контролює правильність введених даних на кожному етапі.
Вона також підтримує формування електронних документів, в т.ч. з електронним підписом, надає можливість додавання фотографій і сканів. Всі дані зберігаються структуровано, з веденням історії, що дозволяє легко формувати звіти, а також відслідковувати, що, коли і ким було внесено.
Доступ до функцій і даних системи гнучко налаштовується відповідно до ролей користувачів та їх місця в організаційній структурі компанії. Дані зберігаються в системі протягом необхідного часу, що забезпечує відповідність вимогам НБУ щодо термінів зберігання.
КСАСК оснащена модулем фінансового моніторингу, який дозволяє налаштовувати контроль усіх параметрів договорів, що підлягають моніторингу, і підтримує бізнес-процеси погодження їх укладення.
Система також підтримує процес підписання електронних договорів з фізичними особами за допомогою одноразових SMS-кодів (згідно із Законом про електронну комерцію), а також накладення електронного підпису на документи за допомогою КЕП/УЕП.
Вбудовані інтеграції з зовнішніми сервісами, такими як «Вчасно», дозволяють двостороннє підписання договорів з юридичними особами.
КСАСК інтегрується з державними та зовнішніми інформаційними ресурсами, такими як НБУ, МТСБУ, реєстри юридичних осіб і ФОП, ПриватБанк, Audatex, FinAp тощо. Власний API системи дозволяє розширювати інтеграції з партнерами та внутрішніми системами.
У відповідь на нові вимоги НБУ, такі як перехід від видів страхування до класів і ведення обліку за лініями бізнесу, КСАСК вже оновлено. Додано відповідні довідники, встановлено відповідність між видами, класами та лініями бізнесу, а також реалізовано можливість формувати вибірки і звіти в розрізі класів страхування.
Щодо звітів, наразі в системі реалізований блок «Бухгалтерських звітів» для вивантаження даних, на базі яких заповнюються звіти в форматі, який вимагає НБУ. Наступним кроком стане автоматичне формування звітів безпосередньо у форматі НБУ, з подальшим вивантаженням через API. Реалізація цієї функції запланована до кінця 2024 року.
Детальну інформацію можна знайти на сайті компанії ProfITsoft.