Вартість накопичувального та ризикового страхування життя в Україні. Скільки коштує поліс?


Узнать стоимость накопительного и рискового страхования жизни в Украине
Форіншурер — журнал №1 про страхування — пропонує вам дізнатися про вартість накопичувального або ризикового страхування життя в надійних страхових компаніях України, адже життя — це найцінніше, що є у людини. Ми не є страховим агентом, тому ви отримаєте нетто тариф без агентських комісій.

Узнать стоимость страхования жизни в надёжных компаниях

Найдорожче і найважливіше в житті — це сім'я, заради якої ви багато працюєте і прагнете успіху, оскільки рідні та близькі люди насамперед потребують Вашого захисту та опіки. Тому одне з головних завдань — забезпечити собі та найдорожчим людям гідне та стабільне майбутнє. Допоможе у цьому накопичувальне чи ризикове страхування життя. Тому варто подбати про це заздалегідь і створити фінансовий захист собі, сім'ї та дітям.

Накопичувальне страхування життя - це довгострокове страхування, за яким страхова сума виплачується страхувальнику або вигодонабувачу при дожити до зазначеного терміну або у разі смерті застрахованого його спадкоємцям. А страхування життя на певний термін (Term Life Insurance) може бути дуже зручним та дешевим способом захистити свою сім'ю та заощадити гроші на страхових внесках. Також можна застрахуватися від повного спектру критичних захворювань.

Навіщо потрібне страхування життя?

— Страхування життя, на відміну від медичного страхування, є фінансовим захистом бюджету Вашої сім'ї.
— Накопичувальне страхування життя дозволяє отримати гарантований дохід і накопичити на пенсію чи навчання дитини.
— Завдяки програмам ризикового страхування життя страховик гарантує грошову компенсацію при смерті, діагностуванні онкології та інших критичних захворювань, інвалідності або втраті працездатності, госпіталізації, проведенні хірургічних операцій та реабілітації, а також лікуванні опіків та травм.

Умови та вартість страхування життя у страховиків-лідерів




Як працює страхування життя?



Страхувальник сплачує страховий платіж, розрахований актуарієм страхової компанії за варіантом, зазначеним у договорі страхування життя. А страховик, у свою чергу, за договором (10 або 20 років) зобов'язується на внесені гроші забезпечити захист страхувальнику, заробити страхувальнику інвестиційний дохід, середня величина якого за докризових часів становила 14-17% у гривні (у т.ч. 4% гарантованих).

Компанії страхування життя, згідно із Законом України «Про страхування», гарантують інвестиційний дохід у розмірі до 4%, а решта бонусів — нараховується страхувальнику за результатами інвестиційної діяльності страхової компанії.



Договір класичного страхування життя полягає, щоб у разі смерті застрахованого забезпечити зазначеному вигодонабувачу компенсацію за втрату. За класичного договору страхування життя йдеться про страхування на випадок смерті. Укладаючи цей договір, період страхування можна вибрати таким чином, щоб він покривав, наприклад, час погашення кредиту або час, коли ваші діти ще тільки ростуть і поки що не працюють.

Від чого залежить вартість страхування життя України?

Тарифи з накопичувального страхування життя становлять 4-10% від страхової суми та залежать від віку (чим молодший страхувальник, тим нижчий тариф), статі (у жінок тариф нижчий, ніж у чоловіків) та здоров'я застрахованого. При визначенні вартості страхування життя застосовуються таблиці смертності, виходячи з яких розраховується очікувана розмір страхової виплати.

Які ризики покривають страхування життя?

Основним ризиком, від якого захищає страхування життя, є ризик смерті застрахованої особи та пов'язаних із нею фінансових втрат вигодонабувачів. Зазвичай, ризик смерті включає ризики смерті від нещасного випадку, хвороби або протиправних дій третіх осіб. Ризик самогубства може бути включений у договір, але лише у виняткових випадках, наприклад, при страхуванні кредиту. Включення цього ризику має супроводжуватись додатковими застереженнями. Додатково можуть включатися до договору ризики стійкої непрацездатності, дожиття тощо.

Що є страховим випадком за програмою накопичувального страхування життя?

— дожиття до закінчення терміну страхування;
— смерть застрахованого (можливо «з будь-якої причини»);
— смерть застрахованого внаслідок нещасного випадку, ДТП (страхова сума подвоюється);
— втрата здоров'я і непрацездатність від нещасного випадку (інвалідність).



Договір страхування життя, як правило, укладається на строк не менше одного року, тому у страхуванні життя може поєднуватися накопичувальна та ризикова функції (таким видом страхування є змішане страхування на випадок смерті та дожити, воно також може включати також страхування від нещасного випадку).