На платформі великих даних VKURSI з’явилась професійна система для визначення зв’язків контрагентів за реєстраційним номером облікової картки платника податків (РНОКПП) у ЄДР.
Система у режимі реального часу надає відомості з ЄДР на основі пошуку за РНОКПП і забезпечує на 100% точну ідентифікацію і верифікацію підприємств, у яких особа – керівник, представник, підписант, кінцевий бенефіціарний власник або засновник.
Щоб отримати доступ до системи на 7 днів безкоштовно, необхідно зареєструватися на платформі, а потім замовити тест-драйв.
Чому РНОКПП як параметр пошуку – такий важливий?
РНОКПП як параметр пошукового запиту означає 100% точність визначеного зв’язку. Йдеться про нульову ймовірність помилки при пошуку, виявленні або підтвердженні зв’язку внаслідок різнописання ПІБ особи у державних реєстрах, транслітерації у санкційних списках, збігів, а також одруків.
Співставлення відомостей на основі ПІБ, різновиди його написання і транслітерації є проблемою №1 у сфері фінмоніторингу, комплаєнс-контролю, AML і KYC. Спростування помилкової пов’язаності осіб може призвести до втрати клієнта. І навпаки – не виявлений зв’язок стає причиною регулятивних санкцій. Водночас безліч хибно-позитивних результатів перевірки – це суттєве навантаження на на фахівця з AML чи комплаєнсу.
Джерела даних та їх надійність
Відомості з ЄДР за РНОКПП, отримані на платформі VKURSI, надаються з електронною печаткою ДП «НАІС», технічного адміністратора держреєстрів Мін’юсту, завірені кваліфікованою позначкою часу, яка уможливлює підтвердження достовірності звʼязку (верифікації) за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації (ICEI) або на «Дія».
Пошуковий запит у системі та звіт на його основі
На основі пошукового запиту система генерує зведений звіт, який складається із наступних тематичних блоків:
- пов’язані компанії (прямий вплив): встановлення підприємств у яких особа – керівник, представник, засновник, КБВ;
- опосередкований (непрямий вплив): через повʼязані підприємства у структурі власності;
- пов’язані ФОП;
- майнові звʼязки (економічна залежність);
- візуальна схема зв’язків;
- санкційний скринінг всіх повʼязаних фізосіб і юросіб;
- економічні показники юросіб та сектори економіки;
- ділові зв’язки із вказанням приналежності до групи компаній;
- зв’язки з PEP.
Всі дані системи можуть передаватися у корпоративні програми за допомогою АРІ.
Серед основних користувачів системи – cтрахові компанії. Зокрема, виняткова точність пошуку, виявлення і підтвердження пов’язаності знадобиться фахівцям страхових компаній за трьома основними напрямами: KYC, комплаєнс-контроль, фінансовий моніторинг.
Належна перевірка контрагента за РНОКПП у ЄДР
Професійна система VKURSI для визначення пов’язаних осіб і групи пов’язаних контрагентів за РНОКПП дозволяє:
- однозначно ідентифікувати/верифікувати представника юрособи,
- винятково точно встановити осіб, що здійснюють прямий та непрямий вирішальний вплив на юрособу,
- верифікувати кінцевого власника за РНОКПП у ЄДР,
- виявити розбіжності у даних щодо КБВ у держреєстрах і фактично наданими клієнтом.
Фінансовий моніторинг контрагента за РНОКПП у ЄДР
За допомогою системи VKURSI для визначення зв’язків контрагента фахівці з фінмоніторингу у процесі встановлення ділових відносин:
- перевіряють юридичні та майнових звʼязки з іншими клієнтами за допомогою пошуку за РНОКПП у ЄДР,
- визначають осіб, які здійснюють прямий і непрямий вирішальний вплив на юридичну особу,
- формують візуальну схему зв’язків на основі пошуку за РНОКПП у ЄДР, а потім аналізують і завантажують її у .pdf або .xls,
- однозначно визначають публічно значущих осіб (PEP) за РНОКПП, членів їх сімей або повʼязаних з ними осіб (наприклад тих, що мають спільне з PEP бенефіціарне володіння юридичною особою).
Санкційний комплаєнс на основі пошуку за РНОКПП у ЄДР
Страхова компанія зобовʼязана виявляти серед клієнтів підсанкційних фізосіб, а також підконтрольних їм осіб. Точний пошук VKURSI за РНОКПП та визначення групових звʼязків дозволить робити це максимально швидко та однозначно, оминаючи випадкові збіги.
Хто вже використовує VKURSI для перевірки контрагентів
Національна страхова компанія країни «ОРАНТА» використовує цифрові продукти та рішення VKURSI для задач департаменту фінансового моніторингу.
«Компанія успішно здійснила цифрову трансформацію AML-процесів. Завдяки можливостям формування і завантаження на платформі VKURSI установчих документів, витягів з ЄДР у реальному часі з електронною печаткою ДП «НАІС», а також моніторингу реєстраційних дій у ЄДР, страхова компанія мінімізувала паперовий документообіг», — розповідає Інеса Лозенко, директор Департаменту фінансового моніторингу страхової компанії.
«Це дозволило Департаменту фінансового моніторингу НАСК «ОРАНТА» зменшити у 2,5 рази кількість запитуваних документів у клієнта, а також на 75% скоротити використання паперу для їх друку. При цьому середній час збору документів скоротився із 7 до 2 днів. Внаслідок цих змін додаткове навантаження на працівників компанії, що залучені до процесів фінансового моніторингу, зменшилось орієнтовно на 50%».