Опитування, проведене компанією RDT серед технологічних команд страхових компаній і брокерів, підкреслює, що страховики надають пріоритет автоматизації, причому врегулювання страхових випадків продовжує залишатися в центрі уваги, оскільки 81% респондентів назвали її найбільш критичною сферою. Далі йдуть адміністрування договорів страхування (66%) та виявлення страхового шахрайства (53%).
Зростання страхових виплат спонукало страховиків автоматизувати процес подання заяв на відшкодування, яке допоможе впоратися зі зростаючими витратами. Респонденти в опитуванні також вказали на кілька інших ключових переваг автоматизації, зокрема підвищення ефективності (70%), підвищення продуктивності (52%) і оптимізацію процесів (52%).
Точність і зменшення помилок викликали серйозне занепокоєння серед страховиків і страхових посередників.
40% респондентів вважають контроль критично важливим для бізнесу для автоматизованих робочих процесів, підкреслюючи необхідність людського контролю за автоматизованими процесами. Лише 15% вважають цей аспект неважливим.
Однак страховики також критикували зусилля щодо власних та аутсорсингових ІТ-платформ. Значні 85% вважають, що деякі сфери ринку кинулися до автоматизації, не створивши ефективного, покрокового плану вдосконалення своїх платформ.
Коли їх запитали, звідки вони шукають технологічну підтримку, 76% респондентів заявили, що для бізнесу це критично або дуже важливо звертатися лише до постачальників технологій, які зосереджені на страховому секторі та володіють знаннями щодо операцій у сфері страхування для підтримки ефективного впровадження.
Автоматизація, безсумнівно, змінює страховий ландшафт, але вкрай важливо, щоб страховики продовжували дотримуватись добре продуманої, але гнучкої стратегії, вважають експерти.
«Результати опитування чітко показують, що, незважаючи на значні переваги автоматизації, продуманий підхід із використанням гнучкої технології в поєднанні з відповідним наглядом є важливим, щоб уникнути пасток поспішного впровадження», кажуть в RDT. | Форіншурер