Через війну 40% українців втратило роботу, ще 22,5% отримують неповну зарплату


Українські пошукачі наразі стикаються з традиційними для кризи на ринку праці явищами – дефіцит вакансій, висока конкуренція, завищені вимоги роботодавців до кандидатів, зниження зарплат та збільшення строків пошуку роботи. У деяких професійних сферах кількість вакансій залишається критично низькою від початку війни. З найбільшими проблемами працевлаштування через дефіцит пропозицій роботи стикаються державні службовці, юристи, науковці та освітяни, представники автомобільного бізнесу, страхувальники, домашній персонал, працівники сфери видобуток сировини та інші.

Від початку війни більше 40% українців втратило роботу або через припинення діяльності їх компанії, або через переїзд, або через скорочення їх посад. Ще 22,5% працюють, але отримують неповну заробітну плату. Отже питання пошуку роботи для переважної більшості працівників стоїть доволі гостро. Як показало дослідження «grc.ua», більшість українських спеціалістів, не знаходячи роботу у своїй професії, або вже здобувають нову професію, або планують це зробити найближчим часом.

Тенденція постійного навчання та перенавчання є актуальною для сучасного ринку праці. Фахівцям, аби бути затребуваними та конкурентоздатними, потрібно на постійній основі оволодівати новими навичками та знаннями. Під час кризи на ринку праці про здобуття нової професії задумується, зазвичай, більша кількість працівників. Сьогодні готові перепрофілюватися більше половини (51%) українських спеціалістів для того, аби мати роботу та отримувати зарплату. Вже здобувають нову професію 9,4% опитаних. Кожен десятий має намір здобути ту професію, про яку давно мріяв, але продовжував працювати за іншим профілем заради зарплати. Менше третини опитаних (29%) не планує перекваліфікацію найближчим часом.

Чи готові ви перепрофілюватися в разі, якщо виникнуть складнощі з пошуками роботи?

Чи готові ви перепрофілюватися в разі, якщо виникнуть складнощі з пошуками роботи?

Не стикаються з проблемами працевлаштування під час кризи та залишаються затребуваними лише 13,5%. Проте є ті, хто вважають образливим переходити у робітничу професію, маючи високий рівень освіти та досвід в іншій професії. Таку відповідь дали 15,2% опитаних спеціалістів.

Цікаво, що під час кризи ринку праці 2014/2015 років готові були змінити крісло в офісі на роботу в полі чи у станка 39% українських спеціалістів. Здійснили б таку зміну професії лише у разі крайньої необхідності 45% опитаних. Не готові були працювати руками у будь-якому випадку 16% спеціалістів.  | Форіншурер