Показники діяльності українських банків підготовлені на основі офіційної статистики Національного банку України, які мають виключно інформаційний характер. Якщо вас цікавить незалежний аналіз звітності банків, пропонуємо Вам також переглянути рейтинг надійних банків України за версією Форіншурера.
Платоспроможні банки України в 1 півріччі 2024 року отримали 79 млрд грн чистого прибутку. Головні чинники прибутковості – збереження високої чистої процентної маржі та майже нульові відрахування в резерви під збитки від активних операцій.
Упродовж ІІ кварталу дохідність основних видів активів банків надалі знижувалася. Найшвидше спадала дохідність депозитних сертифікатів НБУ, водночас банки зменшували обсяги цих вкладень. Ринкові ставки за ОВДП та кредитами також знизилися, водночас їхні обсяги зростали. Саме за рахунок нарощення активів банки зберегли достатньо високу чисту процентну маржу та наростили доходи.
Рентабельність капіталу банків за перше півріччя 2024 року становила 48,4%, що нижче аналогічного показника першої половини 2023 року на рівні 56%. Натомість зростають обсяги нарахованих банками податків на прибуток, за І півріччя вони становили 22 млрд грн.
За перше півріччя 7 малих банків із 62 платоспроможних були збитковими із сукупним збитком 171 млн грн. За 2023 рік згідно з уточненими даними банки отримали 82,8 млрд грн чистого прибутку після нарахування 76,2 млрд грн податку на прибуток за підвищеною ставкою 50%.
Рейтинг НБУ: Найбільші банки України
→ Рейтинг банків України за активами
→ Рейтинг банків України по прибутку
→ Рейтинг банків України: власний капітал
→ Рейтинг банків України за зобовязаннями
→ Рейтинг банків України: депозити фізосіб
→ Рейтинг банків України: депозити юросіб
→ Рейтинг банків України за обсягом кредитів
→ Рейтинг банків України: кредити фізособам
→ Рейтинг банків України: кредити юрособам
.
Операційні прибутки банків зросли помірно: операційний дохід за рік зріс на 15% порівняно з попереднім роком, чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви – на 19%. Рушієм зростання доходів сектору залишається збільшення процентних доходів як від високоліквідних активів, так і кредитування.