Оскільки страхова та перестрахова галузь продовжують зростати, спектр ризиків також розширюється, а основними загрозами залишаються зміни клімату та кіберризики. За словами Джона Ніла, CEO Lloyd’s of London, це означає, що галузь повинна еволюціонувати та впроваджувати інновації значно швидше, ніж це було в історії.
Виступаючи на Європейській страховій конференції S&P у Лондоні, Ніл пояснив, що успішні інновації в галузі потребують співпраці.
«Коли ви думаєте про глобальну страхову галузь, існує певний спосіб розміщення ризиків у Лондоні на Lloyd’s, який є серцем того, що ми робимо. Ми розвиваємо відносини з різними учасниками, які прагнуть зменшувати та управляти ризиками», – сказав Ніл.
Ця широка екосистема, яку ви бачите навколо, створює унікальну концентрацію талантів у галузі в Лондоні. Це дозволяє нам оцінювати, вимірювати та, в кінцевому підсумку, приймати на страхування одні з найскладніших ризиків, які жоден окремий страховик або перестраховик не може подолати самостійно.
І, звичайно, ми залишаємося актуальними для наших клієнтів тільки тоді, коли дивимося на виклики, з якими вони зіткнуться у світі протягом наступних десятиліть. Якщо у нас є правильні рішення у вигляді продуктів і послуг, які відповідають їхнім очікуванням, ми бачимо, що рівень ризиків і викликів для бізнесу буде тільки зростати.
Якщо подивитися на деякі очевидні приклади, наприклад, на складність ланцюгів постачання, або справжній вплив клімату у майбутньому, чи швидке зростання кіберризиків і ризиків даних ще до того, як ми навіть торкнемося штучного інтелекту чи генеративного штучного інтелекту (GenAI), стає зрозумілим, наскільки великим буде спектр ризиків. І все це означає, що наша галузь повинна еволюціонувати та впроваджувати інновації швидше, ніж, можливо, будь-коли в історії.
Не є секретом, що страхова та перестрахова галузь раніше була змушена адаптуватися та еволюціонувати у швидкому темпі під час глобальних подій, включаючи пандемію COVID-19, яка мала серйозні наслідки в усьому світі, а також через триваючу війну в Україні.
Ніл зазначив, що у такі часи світ стає найбільш непередбачуваним і швидко змінюється, що, в кінцевому рахунку, означає, що страхова галузь несе реальну відповідальність, роль і можливість проявити себе перед своїми клієнтами та продемонструвати, чому вона існує.
Незвично, але управління ризиками стало загальним пріоритетом. Коли я думаю про обговорення, які ведуться за столом правління, це вже не лише про страхування. Йдеться про ризики, про можливість для компанії передати цей ризик зі свого балансу страховикові. Це поєднання технологічних ускладнень, геополітичних викликів і кліматичних змін, і всі три виникають одночасно.
Я вважаю, що тут, у Лондоні та в Lloyd’s, у нас є унікальна здатність справлятися з найглибшими і найскладнішими змінами. І здатність робити це пов’язана з тим, що ми об’єднуємося для синдикації та розподілу ризиків.
Крім того, Ніл наголосив, що вкрай важливо, щоб галузь могла передбачати нові ризики та розуміти, що вони означають. Це відповідальність не лише перед клієнтами, щоб допомогти вирішити їхні проблеми, але й перед інвесторами, щоб надати їм надійний дохід на капітал, який вони вкладають під ризик.
Я б сказав, що Lloyd’s існує понад 300 років, головним чином тому, що ми добре слухаємо наших клієнтів.
Коли я згадую всі приклади, перший поліс від крадіжки, який був укладений у Lloyd’s, з’явився тоді, коли брокер прийшов і запитав андеррайтера, чи може той надати потрібне покриття. Відповідь андеррайтера була: "Чому б і ні". У цілому, я думаю, що дух "Чому б і ні" є доказом того, як страхування працює у найкращому вигляді протягом століть.
Так, звісно, ми маємо пристосовуватися до змінюваного ландшафту ризиків, і він постійно змінюється. Але ми повинні дивитися на це через призму вирішення проблеми, а не уникання її. У нашій ДНК, я вважаю, є прагнення надавати правильні продукти та залишатися чутливими до викликів, які перед нами стоять.