Попит на страхування і перестрахування зростає в умовах підвищеної глобальної невизначеності, що створює як виклики, так і нові можливості для страховиків і перестраховиків у Європі.
Леопольдо Камара, керівник департаменту страхування майна та відповідальності для Північної, Центральної та Східної Європи в Swiss Re, виділяє технології, природні катастрофи, соціальні й політичні ризики, а також економічну ситуацію як основні теми, з якими зараз стикаються перестраховики і страховики.
В сучасних умовах невизначеності зростає потреба в надійній оцінці ризиків, ефективному управлінні волатильністю і захисті від ризиків.
Макроекономічні виклики
Макроекономічна ситуація залишається в стані високої невизначеності. Це триває вже декілька років, і ми знаходимося в умовах, коли різні події через різні призми свідчать про зростання цієї невизначеності. У такій ситуації клієнти в Європі, на Близькому Сході та в Африці шукають надійних партнерів, які можуть допомогти їм оцінювати ризики, управляти волатильністю та покривати можливі шоки.
Зростання попиту на перестрахування
Ми спостерігаємо зростання попиту на перестрахування та наші послуги, і це те, що ми готові забезпечити. Крім того ми є свідками підвищення політичних ризиків, бо економічна ситуація залишається крихкою, а також виклики, які створюють технологічні загрози, такі як кібератаки.
Геополітичні ризики є дуже високими. Ми зіштовхнулися з двома серйозними конфліктами: в Україні та на Близькому Сході. Крім того, глобальні торгівельні процеси залишаються невизначеними, і всі з нетерпінням очікують результатів виборів у США.
Політична фрагментація зростає не лише в Європі, але й у світі, і це призводить до зростання соціальної нестабільності.
Технологічні виклики ат економічна нестабільність
Страховий ринок має певні досягнення у сфері технологій за останні кілька років, які приносять не лише можливості, а й серйозні виклики, зокрема через збільшення частоти кібератак.
Ми нещодавно стали свідками інциденту з CrowdStrike, що показує системні можливості технологічних збоїв на широкому рівні.
Економічна ситуація також залишається нестабільною, і рівень довіри споживачів у Європі залишається на відносно низькому рівні. Геополітичні ризики також негативно впливають на економічні перспективи.
Природні катастрофи та збитки
У світі спостерігається зростання кількості природних катастроф, що призвело до зростання збитків. 2023 і 2024 роки показали значні втрати в Європі та світі внаслідок природних катастроф.
Збитки страховиків у 2024 році можуть перевищити $100 млрд, що відповідає рівню, який вже спостерігався у попередні роки. Ми хочемо скоротити цей розрив між економічними збитками і застрахованими ризиками, і це є одним із наших ключових завдань.
Лише в Європі у 2023 році збитки від природних катастроф та людських факторів становили $27 млрд. Водночас економічні збитки перевищили $100 млрд, що свідчить про значний розрив між застрахованими та незастрахованими ризиками.
Зростання збитків від повеней і сильних конвективних штормів частково пов'язане з ростом кількості майна, яке піддається впливу стихійних лих. Для вирішення цих проблем потрібна співпраця всіх учасників страхового ринку, включаючи перестраховиків, страховиків, державний сектор і суспільство загалом.
Ці види збитків вимагають колективної роботи всіх учасників ланцюга створення вартості в страховій галузі. Такі часті збитки важко покривати традиційними інструментами страхування, тому потрібна широка співпраця та диверсифікація.
Невизначеність залишається дуже високою на багатьох фронтах, і це лише підвищує потребу в надійних, стабільних і стійких партнерствах, які допоможуть управляти ризиками.
Управління ризиками полягає не тільки в тому, щоб покривати шоки, але й у наданні експертних рішень для комплексного підходу до управління ризиками.
Попит на перестрахування зростає, і ми тут, щоб його задовольнити.