Фінансова безпека українців – наша стратегічна задача

Інна Бєлянська, Голова Правління ПрАТ «МетЛайф»
14 травня, 09:00 · Інна Бєлянська, Голова Правління ПрАТ «МетЛайф»

2023-й став для МетЛайф черговим роком впевненого лідерства. Про те, як розвивається компанія в складні часи, на чому фокусується та як бачить своє майбутнє, розповідає Інна Бєлянська, Голова Правління ПрАТ "МетЛайф".

З якими результатами Ваша компанія пройшла минулий рік?

– Результати нашої роботи у 2023 році я вважаю успішними – МетЛайф не лише залишається компанією №1 на ринку life-страхування, а й продовжує укріплювати своє лідерство. Вже протягом останніх 8 років компанія є першою за усіма основними показниками діяльності: обсягами зібраних премій та страхових виплат, активів та резервів, кількістю застрахованих.

Минулого року наша частка ринку збільшилась з 46% до 49%. Обсяг зібраних премій наблизився до відмітки 2,5 млрд грн, а динаміка зростання у розмірі 17% є найвищою серед українських страховиків життя. Водночас значно, а саме на 45%, збільшились обсяги страхових виплат клієнтам нашої компанії . На МетЛайф припадає 41% загального обсягу виплат ринку. А загалом за 21 рік роботи МетЛайф в Україні наші клієнти отримали вже понад 2 млрд грн страхових виплат.

Що дозволило компанії не лише утримати, а й збільшити частку ринку?

– Насамперед, це системна робота із комплексом ризиків воєнного часу, що дозволило забезпечити сталу діяльність компанії та перейти від режиму «виживання» до активізації подальшого розвитку.

Ключовими напрямками є посилення фінансової стійкості, гнучка та збалансована інвестиційна політика, масштабування IT-інфраструктури, всебічна турбота про клієнтів та розвиток персоналу.

З огляду на нові воєнні реалії, ми змінюємо підходи до розвитку компанії, що дозволить розвивати антихрупкість та не боятися «чорних лебедів» сучасного світу.

Безумовно, важливою передумовою зростання бізнесу була стабілізація гривні та помірна інфляція. Так, спосіб життя під час війни помінявся, акценти змістилися на забезпечення базових потреб.

Вважаю, в складні часи ще більшого значення набуває сила бренду і все, що за ним стоїть. Тому МетЛайф із 156-річною історією та статусом однієї з найбільших фінансових корпорацій є своєрідним острівцем стабільності та надійності.

Які висновки та уроки приносить керування роботою компанією в нових реаліях?

– Тепер ми бачимо, що необхідно розділяти короткостроковий та довгостроковий вплив військового часу. Якщо згадати ситуацію стрімкої девальвації гривні у 2022-му, ми не піддались спокусі збільшувати вартість продуктів. Таким чином ми зберегли клієнтську лояльність у кризовий момент, і це вже дає свій довготривалий ефект.

Також досвід МетЛайф показує, що компанії можуть успішно зростати і в період економічної турбулентності. Ми демонструємо найвищий темп росту бізнесу і при цьому не втрачаємо фінансової стійкості – це свідчить про те, що потенціал зростання у ринку є навіть під час війни.

В складні часи значно зростає роль персоналу та менеджменту компанії. Кожен учасник нашої команди, яка розосереджена по різних точках України та світу, приймає виважені самостійні рішення на своєму рівні та у своїй зоні відповідальності. Професіоналізм колег, їхня ініціативність, зарядженість на результат та швидкість роботи – дійсно надихають.

На чому фокусується МетЛайф у продуктовій політиці та стратегії просування?

– В складні часи, як правило, компанії схильні фокусуватися на своїх пріоритетних продуктах та найбільш прибуткових каналах продажу, але при цьому важливо бачити ширшу картину – зважати на ландшафт ринку, а для МетЛайф як мультинаціональної корпорації, ще й рухатись у відповідно до стратегії розвитку групи МетЛайф. З огляду на це, основним каналом продажів для нас лишаються канали індивідуальних продажів, які працюють за принципом face to face, тобто живе спілкування клієнта та консультанта. Саме такий підхід є ефективним для визначення реальних потреб людини та дозволяє запропонувати їй найкращий варіант захисту.

У 2023 році компанія не змінювала вектор розвитку, враховуючи, що чинна бізнес-модель виправдала себе в складних економічних умовах. 63% страхових премій МетЛайф приносять продажі за посередництва незалежних посередників, а 31% припадає на банківське страхування. Такий розподіл відповідає мультиканальній моделі згідно із класифікацією НБУ, і є менш ризиковою стратегією, ніж моноканальна модель, в якій до 70% і більше надходжень приносить один канал продажів.

Тим не менш, ми не можемо ігнорувати той факт, що ринок банківського страхування за останні роки сильно «просів» – у 2020 році він генерував 37% обсягів премій, а у 2023-му лише 21%.

Це негативний тренд, адже ринок об’єктивно зацікавлений у розвитку банківського страхування. З одного боку, продукти, які традиційно розповсюджуються через банки, є низько маржинальними та мають високий рівень аквізиційних витрат, але водночас цей канал є своєрідною точкою входу, можливістю масово залучати нових клієнтів, які за допомогою простих ризикових програм вперше знайомляться зі страховою послугою.

Зважаючи на усі плюси та мінуси, чи плануєте ви розвивати банкострахування як один із важливих напрямків?

– Так, ми хочемо активізувати цей канал продажів, і для цього вже робимо чимало. А саме – працюємо над створенням ціннісної пропозиції щодо страхування життя та здоров’я для клієнтів банків (акцент на захист годувальників та членів їхніх родин на випадок критичних хвороб). Також оновлюємо навчальні програми для персоналу партнерських установ, які допоможуть поглибити знання продуктів та більш ефективно пропонувати їх клієнтам.

Що компанія робить для утримання клієнтів та збільшення їхньої лояльності?

– Основа лояльності – це довіра, яка створюється між клієнтом та компанією. У 2023 році ми зберегли дію подовженого пільгового періоду, який збільшили ще на початку повномасштабної війни з 30 до 90 днів. Таким чином, клієнти МетЛайф впевнені у безперервності свого страхового захисту у цей період та можуть спокійно вирішувати свої життєві ситуації – ми їм довіряємо та знаємо, що вони знайдуть можливість сплатити за договір страхування. Розуміючи, що складні часи потребують кращого рівня страхового захисту, ми оптимізуємо умови деяких програм. Зокрема, збільшуємо ліміти виплат по окремих ризиках, щоб покращити рівень захищеності клієнтів.

Серед нових продуктів можу відзначити запуск ризикової програми, яка захищає клієнтів у разі діагностування онкозахворювання. Це скоріше не окремий продукт, а розширення страхового захисту для тих клієнтів, хто ще не мав страхування здоров’я. Абсолютно доступний по ціні поліс, який покриває витрати лише на хірургічну операцію у випадку діагностування онкозахворювання – найчастішу опцію при лікуванні хвороби.

Які технологічні рішення допомагають компанії розвиватися у складні часи?

– Сфера страхування життя дає достатньо простору для впровадження нових технологій. Лише один приклад – штат МетЛайф складається трохи більше ніж з ста співробітників, при цьому нам потрібно обслуговувати біля 1 мільйона договорів. Тому постійно продовжуємо інвестувати в IT-рішення.

Всебічна автоматизація була і залишається одним із головних пріоритетів нашого розвитку. Ми використовуємо у своїй роботі понад 20 програмних рішень, які поєднані між собою.

Ці системи дозволяють ефективно вирішувати весь спектр наявних задач – комунікаційних, андеррайтингових, актуарних та бухгалтерських. Тобто роль сучасного програмного забезпечення максимальна на всіх етапах роботи з клієнтом – від опрацювання запитів та оцінки ризику до випуску полісів та створення багаторівневої звітності.

Для того, щоб уся ця складна програмна архітектура працювала швидко, надійно та синхронно, ми розширюємо IT-інфраструктуру компанії. В нас працює два центри обробки даних – основний за кордоном та резервний в Україні. Система реплікації автоматично дублює дані з основного центру до резервного в режимі реального часу. У випадку раптової критичної ситуації в основному дата-центрі компанія переключається на роботу з резервним центром обробки даних за лічені години.

Звісно, усі системи мають високий ступінь кібербезпеки. Це гарантує стабільну роботу МетЛайф та надійне збереження конфіденційної інформації навіть в умовах тривалих відключень електроенергії, аварій в мережі провайдерів, хакерських атак та інших форс-мажорних ситуацій.

Що нового було впроваджено в цьому напрямку у 2023 році?

– Одним із важливих кроків стала модернізація нашого програмного рішення JET ISSUE, призначеного для автоматичного випуску полісів без індивідуального андеррайтингу. Цей інструмент автоматично розраховує страхові суми та інші параметри договорів страхування для індивідуальних клієнтів. Оновлення JET ISSUE дозволить нам збільшити частку автоматично випущених полісів з 18-20% до 40%.

Крім пришвидшення процесу випуску, ми отримали абсолютну точність у розрахунках страхових сум та премій за декількома договорами одного клієнта. Це зменшує ризик людської помилки, прискорює обробку полісів, що потребують ручного андеррайтингу, та зрештою підвищує задоволеність клієнтів.

Які важливі соціальні ініціативи компанії Ви могли б відзначити за останній час?

– Ми вже традиційно продовжили активності у межах наших довгострокових проєктів з розвитку фінансової грамотності. При цьому ми застосовуємо індивідуальний підхід до кожної аудиторії, шукаємо нові формати.

Наприклад, разом із партнерами Junior Achievement Ukraine проводимо майстер-класи з фінансової грамотності для українських студентів та навіть влаштовуємо турніри у межах проєкту Global Money Week. Також продовжуємо серію навчальних вебінарів для жінок – серед них є підприємниці, і ті, хто лише планує зайнятися власною справою, або вимушені переселенки.

Мета таких заходів – зробити фінансову грамотність нормою, відкрити якомога більшому числу українців можливості для створення стабільного, впевненого та щасливого майбутнього. Показати, як ставити короткострокові та довгострокові фінансові цілі та свідомо рухатись до них. Навчити мислити тверезо та не піддаватися на рекламні обіцянки миттєвого збагачення, які на жаль, дуже часто спустошують кишені та руйнують життєві плани.

Звісно, кожному, хто готовий взяти свою долю у власні руки, МетЛайф відкриває кар’єрні можливості, простір для професійного розвитку та особистого зростання. Вчорашні студенти стають фінансовими консультантами, а завдяки корпоративним програмам навчання та підвищення кваліфікації, зростають та розвиваються разом з компанією.

Ваш прогноз щодо розвитку ринку страхування життя на 2024-й рік? Які фактори будуть на нього впливати?

– Ми розуміємо, що 2024 рік буде дуже непростим для України, її економіки та фінансової системи. Тим не менш, сподіваємось, що зусилля НБУ по підтримці гривні та допомога закордонних партнерів допоможе втримати стабільність. На страховому ринку ми очікуємо помірного зростання премій та подальшого зростання обсягу виплат. Звісно ж, на економіку та рівень життя загалом впливатиме перебіг воєнних дій, тому віримо у наших захисників.

Наша задача як страховиків – продовжувати чітко виконувати свої фінансові зобов’язання, підтримувати країну вчасною сплатою податків. А ще розповідати українцям про те, що їхня безпека – це не лише «правило двох стін», тому важливо подбати і про стратегічну, фінансову безпеку. Для цього треба взяти відповідальність за себе та своїх близьких, почати користуватися фінансовими інструментами та довіряти надійним компаніям. Тоді мрія кожного з нас стане набагато ближчою – навіть у ці буремні часи.



ТОП-10 СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ

КАСКО ОСАЦВ ТУРИЗМ ДМС LIFE МАЙНО ЗК
премії виплати
  1. ARX 1 739 342 756 221
  2. АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ 1 419 812 676 607
  3. УНІКА 825 526 388 451
  4. VUSO 721 495 298 640
  5. UNIVERSALNA 637 875 181 985
  6. ТАС СГ 633 445 398 419
  7. ЕКСПРЕС СТРАХУВАННЯ 540 310 317 200
  8. ІНГО 510 663 290 158
  9. PZU УКРАЇНА 307 933 159 706
  10. ПЕРША 143 414 79 330
  1. ТАС СГ 1 048 544 468 265
  2. ОРАНТА 1 003 842 350 342
  3. PZU УКРАЇНА 462 151 238 037
  4. VUSO 328 231 154 387
  5. ЄВРОІНС 303 240 144 844
  6. ІНГО 283 096 120 472
  7. АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ 259 838 119 408
  8. ARX 256 141 116 083
  9. УНІКА 222 425 116 316
  10. ПЕРША 144 458 72 809
  1. VUSO 134 081 35 445
  2. PZU УКРАЇНА 76 595 44 838
  3. ARX 50 246 35 312
  4. ТАС СГ 49 315 15 746
  5. UNIVERSALNA 35 512 4 428
  6. УНІКА 35 009 21 192
  7. ІНГО 29 193 9 327
  8. ОРАНТА 23 126 4 082
  9. ПЕРША 16 342 3 203
  10. АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ 7 662 3 275
  1. УНІКА 1 035 733 557 928
  2. UNIVERSALNA 569 897 308 006
  3. ІНГО 525 450 352 330
  4. VUSO 512 706 309 004
  5. ARX 374 784 230 931
  6. ТАС СГ 373 458 203 008
  7. PZU УКРАЇНА 242 519 174 236
  8. АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ 209 198 113 788
  9. ЄВРОІНС 84 871 68 859
  10. ПЕРША 80 028 45 149
  1. МЕТЛАЙФ 1 968 858 382 937
  2. ГРАВЕ УКРАЇНА ЖИТТЯ 386 520 150 654
  3. УНІКА ЖИТТЯ 315 587 101 842
  4. PZU УКРАЇНА ЖИТТЯ 280 007 42 296
  5. АRХ LIFE 251 180 44 382
  1. ІНГО 571 416 51 119
  2. ARX 394 905 65 866
  3. ВУСО 279 235 123 327
  4. УНІКА 237 170 8 288
  5. АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ 215 565 21 996
  6. UNIVERSALNA 142 325 4 255
  7. ТАС СГ 85 073 9 778
  8. ОРАНТА 78 658 4 479
  9. PZU УКРАЇНА 52 595 5 185
  10. ПЕРША 29 568 689
  1. ТАС СГ 1 024 894 307 978
  2. PZU УКРАЇНА 411 019 123 240
  3. ОРАНТА 334 167 68 244
  4. ПЕРША 331 836 112 581
  5. ІНГО 262 769 104 859
  6. VUSO 115 088 55 179
  7. ARX 114 302 30 574

ДІЗНАЙСЯ ВАРТІСТЬ СТРАХУВАННЯ ОНЛАЙН


Insurance Review by Beinsure

©2004-2025 FORINSURER (Форіншурер) — журнал про страхування та іншуртех: новини страхового ринку, рейтинги надійних страхових компаній та банків. Для підготовки матеріалів використано огляди та дослідження Beinsure.com — Digital Media.

© Finance Media LLC. D-U-N-S Number 36-516-0096. Реєстраційний код (ЄДРПОУ) юридичної особи №5727935. Дата реєстрації 06.03.2008.
Адреса: вул. Євгена Сверстюка, 11А, Київ, 02660, Україна. Тел: +380445168560.

© Повне чи часткове використання рейтингів страхових компаній заборонено. База даних рейтингів є інтелектуальною власністю журналу Insurance TOP (УНДІ Права та економічних досліджень). Погляд Редакції не завжди може співпадати з думкою авторів, компаній чи ЗМІ. © Фото: Pexels.