Рішення щодо позову фізособи до «Ренесанс» про стягнення суми страхового відшкодування 76 560 грн. (Справа №2-1723/11)


Справа №2-1723/11

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

/заочне/

16 червня 2011 року

Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого –судді Стрельбицького В.В.,

при секретарі Іванчуку М.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства «Ренесанс» про стягнення суми страхового відшкодування,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства «Ренесанс»в якому просить поновити строк звернення до суду, стягнути з відповідача 76 560,00 грн. завданої шкоди та визнати за ним право на отримання пені в розрахунку подвійної облікової ставки НБУ в розмірі 17 920,62 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що 22.02.2008р. на автодорозі Київ-Чоп внаслідок ДТП, з вини ОСОБА_2, його здоров’ю та майну було завдано значної шкоди. В вересні 2008 року, він(позивач) дізнався про те, що відповідач є страхувальником винуватця ДТП - ОСОБА_2 Цивільний позов, за результатами розгляду кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_2 за ст.286 ч.1 КК України, залишено без розгляду. 11.12.2009 року, позивач звернувся до відповідача з заявою про виплату страхового відшкодування за полісом №ВВ1125721 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, який ОСОБА_2 уклав з відповідачем. 15.02.2010 року, він (позивач) подав відповідачу усі належні документи, що підтверджували обставини настання страхового випадку та розмір завданих йому збитків і повідомив відповідача про причини пропуску звернення до страхової компанії, які відповідачем визнані поважними і заява про настання страхового випадку була прийнята. Однак, станом на сьогоднішній день, йому не виплачено суми страхового відшкодування.

11.05.2011 року позивач подав до суду уточнений розрахунок шкоди пов’язаної з тимчасовою втратою працездатності та стійкою втратою працездатності, згідно якого така становить 17898,88 грн.

В судовому засіданні позивач підтримав позов та просив його задоволити, дав пояснення аналогічні доводам викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоч повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, суд ухвалив слухати справу у відсутності відповідача на підставі наявних матеріалів справи з винесенням заочного рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до переконання, що строк звернення до суду пропущений з поважних причин, а тому такий слід поновити.

Відповідно до ст.1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними діями майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно ст.1187 Цивільного кодексу України шкода завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, використання якого створює підвищену небезпеку.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.1188 ЦК України шкода, задана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується винною особою.

Відповідно до п.15.3 ст.15 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» д оговори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності можуть укладатися на умовах: страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю, майну третіх осіб внаслідок експлуатації транспортного засобу, визначеного в договорі страхування, особою, вказаною в договорі страхування, або однією з осіб, зазначених у договорі.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме: з полісу №ВВ 1125721 обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, між ОСОБА_2 та ЗАТ «Страхова компанія «Ренесанс»було укладено договір цивільно-правової відповідальності ОСОБА_2 в межах суми 76 500, 00 грн./а.с.11/.

Відповідно до п.22.1 ст.22 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», при настанні страхового випадку, страховик, відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи.

Відповідно до п.33.1 ст.33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані: терміново повідомити про дорожньо-транспортну пригоду, відповідні органи Міністерства внутрішніх справ України, вжити заходів для невідкладного, але не пізніше трьох робочих днів, повідомлення страховика, з яким було укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, або, у випадках, передбачених цим Законом, МТСБУ про настання дорожньо-транспортної пригоди. Якщо зазначені особи з поважних причин не мали змоги виконати зазначені дії, вони мають підтвердити це документально.

Відповідно до п.37.1 ст.27 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»виплата страхового відшкодування здійснюється протягом одного місяця з дня отримання страховиком визначених у статті 35 цього Закону документів або в строки та в обсягах, визначених рішенням суду.

Як видно з повідомлення про страховий випадок від 11.12.2009р. /а.с.13/ ОСОБА_1 11.12.2009р. звернувся з заявою про страховий випадок до Страхової компанії «Ренесанс».

Згідно висновку експерта №17242 /а.с.18-32/ вартість матеріального збитку нанесеного власникові автомобіля НОМЕР_1 ОСОБА_1 становить 26 430,27 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме: з копій платіжних документів –рахунків, чеків, квитанцій /а.с.33-46, 51-52/, позивачем було здійснено витрати пов’язані з його лікуванням на суму 42424,84 грн.

Відповідно до п.26.1 ст.26 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»у зв'язку із стійкою втратою працездатності потерпілим відшкодовуються доходи, не отримані потерпілим у результаті стійкої втрати потерпілим працездатності (інвалідності), які не відшкодовуються за рахунок іншого обов'язкового виду страхування.

Згідно розрахунку відшкодування шкоди пов’язаної з тимчасовою втратою працездатності та стійкою втратою працездатності /а.с.83/ така відшкодовується з розрахунку з розрахунку 55% місячної мінімальної заробітної плати та становить 17898,88 грн.

Відповідно до п.37.2 ст.27 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»За кожен день прострочення виплати страхового відшкодування з вини страховика або МТСБУ особі, яка має право на отримання такого відшкодування, сплачується пеня з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діє у період, за який нараховується пеня.

Згідно розрахунку суми пені /а.с.53/ така становить 17920,62 грн.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд вважає вимоги позову підставними та такими, що підлягають задоволенню, оскільки позивач повністю довів обставини на які посилається.

Керуючись ст.ст. 3, 10, 60, 212, 215, 224-228 ЦПК України, ст.ст.1166, 1188, 1195, 1198 ЦК України, Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», суд

вирішив:

Поновити строк звернення до суду.

Позов задоволити.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Ренесанс»(ЄДРПОУ 32553838, юридична та фактична адреса: м.Львів, пл.Галицька, 15) на користь ОСОБА_1 78 858 (сімдесят вісім тисяч вісімсот п’ятдесят вісім) гривень 88 коп.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Ренесанс»(ЄДРПОУ 32553838, юридична та фактична адреса: м.Львів, пл.Галицька, 15) на користь держави 1700,00 грн. державного мита та 120, 00 грн. втрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Визнати за ОСОБА_1 право на отримання пені в розрахунку подвійної облікової ставки НБУ за період 12.12.2009 року по 23.03.2011 року в розмірі 17 920,62 грн.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10-ти днів після його оголошення.

Суддя: Стрельбицький В.В.