Справа № 2-343
2011 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2011 року Галицький районний суд м.Львова в складі: головуючого-судді Курильця А.Р., при секретарі Дралі М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Акціонерна страхова компанія «Інго Україна», третя особа Публічне акціонерне товариство «Альфа-банк», про стягнення страхового відшкодування,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ПАТ „АСК «Інго Україна», про стягнення страхового відшкодування.
В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що 17.08.2007 року між ним та відповідачем було укладено договір добровільного страхування транспортного засобу, об’єктом якого був транспортний засіб марки «Дачіа Логан», р.н.НОМЕР_1. 12.03.2008 року стався страховий випадок, внаслідок якого було пошкоджено об’єкт страхування згідно вищевказаного договору. Страховий випадок було належним чином зафіксовано, протягом 6 годин від моменту його настання сповіщено відповідну службу страховика та не пізніше 15 робочих днів подано відповідну заяву страховику, а також подано всі необхідні для проведення страхового відшкодування відомості про характер події, документи згідно договору тощо. Проте відповідачем було відмовлено у виплаті страхового відшкодування, оскільки на його думку документи, що підтверджують настання страхового випадку і розмір збитку не були ним надані не пізніше 90 робочих днів з моменту настання страхового випадку. Вважає дану відмову у виплаті страхового відшкодування незаконною, а тому просить стягнути з відповідача 26491 грн. страхового відшкодування, 2649,10 грн. пені, 1104674 грн. інфляційних втрат, 2530,07 трьох відсотків річних та понесені судові витрати.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви, просить позов задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов ОСОБА_1 заперечив, пояснив, що згідно п.13.3 Правил страхування, перелік документів, що підтверджують настання страхового випадку і розмір збитку, повинні бути надані не пізніше 90 робочих днів з моменту настання страхового випадку. Оскільки страховий випадок стався 12.03.2008 року, а ОСОБА_1 звернувся до них з заявою про виплату страхового відшкодування 18.12.2008 року, останній пропустив строк визначений Правилами страхування, а відтак немає права на виплату страхового відшкодування. Враховуючи вищенаведене просить відмовити в задоволенні позову.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце слухання справи, тому справу заслухано у його відсутності на підставі наявних доказів про права і взаємовідносини сторін.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ст.979 ЦК України, за договором страхування одна сторона (страховик) зобов’язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов’язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.
Як вбачається з матеріалів справи (а.с.4), між сторонами був укладений договір № НОМЕР_2 від 17.08.2007 року з страхування засобів наземного транспорту, а саме автомобіля марки „Дачіа Логан”, 2007 року випуску, р.н.НОМЕР_3.
Згідно ст.16 Закону України «Про страхування», договори страхування укладаються відповідно до правил страхування.
Відповідно до листа-відмови від 23.03.2009 року позивачу було відмовлено в виплаті страхового відшкодування та у визнанні події ДТП страховим випадком в зв’язку з порушенням п.13.3 Правило добровільного страхування наземного транспорту.
Як вбачається з п.8.2 Договору страхування, страховик має право цілком чи частково відмовити у виплаті страхового відшкодування, якщо страхувальник чи його представник не виконав обов’язків, передбачених умовами Правил страхування та чинного законодавства України.
Відповідно до п.13.3 Правил добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного) (автокаско), з умовами яких позивач був ознайомлений під час укладання договору страхування, що стверджується його підписом на звороті страхового полісу, документи, що підтверджують настання страхового випадку і розмір збитків повинні бути надані страховику не пізніше 90 днів з моменту настання страхового випадку (або з моменту першої можливості одержання документів, строк видачі яких визначений законодавством або обставинами іншого характеру).
Натомість, в судовому засіданні встановлено, що страхувальник (позивач) не подав документи у зазначений строк. Так, страховий випадок мав місце 12.03.2008 року, страхувальник повідомив про страховий випадок 28.03.2008 року, а рахунки на відновлення автомобіля були надані страхувальником 18.12.2008 року та 20.02.2009 року, заява на виплату страхового відшкодування подана страхувальником 18.12.2008 року та повторно 20.02.2009 року
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що оскільки позивач не виконав вимог про надання документів, що підтверджують настання страхового випадку і розмір збитків в строк не пізніше 90 днів з моменту настання страхового випадку, що прямо передбачено Правилами добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного) (автокаско) на підставі і відповідно до умов яких позивачем і відповідачем підписано договір страхування, відмова АСК Інго Україна»у виплаті страхового відшкодування є правомірною, не суперечить чинному законодавству, а відтак позов ОСОБА_1 до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.ст.4,10,60,88,212,215 ЦПК України, ст.ст.549-551,979-998 ЦК України, Законом України „Про страхування” від 07.03.1996 року № 85/96-ВР, суд
в и р і ш и в :
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10-ти днів після його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий А.Р.Курилець
15 червня 2011 року