Міжнародна група G20 з подолання фінансових ризиків під час криз наголосила на важливості всіх форм страхування для збільшення частки попередньо організованого фінансування в 10 разів до 2035 року, особливо для найменш розвинених країн і малих острівних держав.
У своєму звіті Crisis Protection 2.0: Future-Proofing Our World група з 20 міжнародних лідерів зазначила, що фінансовий розрив у період криз продовжує зростати. Вона представила рекомендації для змін упродовж наступного десятиліття, зокрема заходи для урядів, міжнародних фінансових установ, страхових компаній та суспільства.
Попередньо організоване фінансування — це механізми, які забезпечують доступ до коштів до настання кризи. Rонтингентні кредити, гранти та страхові механізми активуються автоматично при досягненні визначених показників, забезпечуючи швидку та передбачувану фінансову підтримку.
Згідно з дослідженням Центру захисту від катастроф, лише 2% з $76 млрд, витрачених на кризове фінансування у 2022 році, були попередньо організованими. Із цієї незначної частки лише 1.4% дійшли до країн з низьким рівнем доходу.
Попереднє фінансування має стати нормою
Група заявила: "Не можна продовжувати працювати за старими методами, коли фінансування в умовах кризи є занадто повільним, дорогим і залишає світ вразливим. Попередньо організоване фінансування має стати стандартом для всіх прогнозованих криз, а не винятком."
Також зазначено, що такі механізми допомагають краще захистити громади, зберегти засоби для існування і перейти від реактивного підходу до підготовки та управління ризиками.
Група G20 підкреслила, що всі види страхування відіграють ключову роль у цій трансформації. Щоб розширити використання страхових механізмів, необхідно подолати перешкоди як з боку попиту, так і з боку пропозиції.
"Навіть при консервативних оцінках, щорічні витрати на кризи до 2050 року сягатимуть трильйонів доларів. Ринки капіталу мають значний потенціал для фінансування важливих державних активів, таких як дороги, лікарні та енергомережі, а також для перенесення фінансових ризиків із державних балансів," — йдеться у звіті.
Співпраця між державою та приватним сектором
Експерти G20 закликали всі країни взяти на себе зобов’язання щодо державно-приватного партнерства, щоб розширити страхові пропозиції, зокрема у сфері страхування державних активів.
Міжнародні ринки перестрахування та капіталу повинні активно сприяти розширенню доступу до страхових програм для державних активів і підвищенню обізнаності про їхній довгостроковий ефект
"У світі, де ризики можна прогнозувати з дедалі більшою точністю, чекати на кризу перед тим, як діяти, — неприпустимо," заявив Співголова групи, сер Марк Лоукок.
"Людські та економічні втрати зростають, і світ більше не може розглядати кризи як неочікувані події. Йдеться не лише про обсяги фінансування, а й про його якість. Реактивне фінансування надто повільне, дороге та залишає країни незахищеними. Попередньо організоване фінансування має стати стандартом для всіх прогнозованих криз."