Можлива майбутня пандемія може спричинити глобальні економічні втрати у $13,6 трлн за п'ять років, згідно зі сценарієм системного ризику від Lloyd's. Аналіз моделює економічні наслідки за трьома рівнями тяжкості, де втрати коливаються від $7,3 трлн у найменш серйозному випадку до $41,7 трлн у найгіршому. Це відповідає зниженню глобального ВВП на 1,1% до 6,4%.
Аналіз, підготовлений у партнерстві з Кембриджським центром досліджень ризиків, вивчає гіпотетичні, але реалістичні сценарії системних ризиків. Серед інших можливих ризиків досліджуються кібератаки, екстремальні погодні явища, що спричиняють продовольчі та водні кризи, економічний застій і геополітичні конфлікти.
Інтерактивна модель дозволяє користувачам переглядати економічні та страхові наслідки для 107 країн за трьома рівнями тяжкості: основний, серйозний та екстремальний.
Прогнозований економічний вплив пандемії зумовлений локальними карантинами та глобальними обмеженнями на подорожі. Транспортний сектор, який забезпечує понад 10% глобального ВВП, зазнає значних економічних збитків у разі тривалих міжнародних обмежень на поїздки, зазначили в Lloyd's. Водночас, модель не враховує застраховані збитки.
Системні ризики визначаються як малоймовірні, але високовпливові події, які можуть порушити роботу кількох секторів або національних економік одночасно. Вони часто впливають на мільярди людей по всьому світу.
Модель Lloyd's використовує глобальний ВВП як ключовий показник для оцінки економічних втрат, а зважена за ймовірністю середня величина втрат від майбутньої пандемії оцінюється у $13,6 трлн за п'ять років.
Страхові рішення для ризиків пандемії
Lloyd's підкреслив роль страхового сектору в управлінні ризиками, пов’язаними з пандеміями. Страховики розробили продукти для покриття збитків від нових спалахів інфекційних захворювань, а також страхування розробки, транспортування та зберігання вакцин. Інші страхові рішення включають захист від скасування подій під час пандемії.
Наприклад, Munich Re у партнерстві з International SOS представила продукт, який пропонує індивідуальні поради щодо підготовки до пандемій і фінансовий захист. Це покриття охоплює скорочення доходів, витрати, пов’язані зі здоров'ям і безпекою, витрати на утримання персоналу та забезпечення ліквідності.
Також важливу роль відіграє страхування вакцин, яке допомагає зменшити ризики ланцюга поставок, особливо з огляду на складність розподілу вакцин у глобальному масштабі. Страхове покриття забезпечує безпечне транспортування та зберігання вакцин та інших медичних продуктів, незалежно від якості інфраструктури в регіоні, що отримує ці продукти.
Lloyd's відзначила, що у 2020 році випускник Lloyd's Lab компанія Parsyl спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією США (DFC) запустила Глобальний фонд ризиків у сфері охорони здоров'я. Ця ініціатива через синдикат Lloyd's у форматі "синдикат у коробці" пропонує покриття ризиків перевезення та зберігання глобальних медичних продуктів, пов'язаних із COVID-19.
Страхування скасування заходів
Економічний вплив скасування заходів під час пандемії спонукав створити спеціалізовані страхові продукти. Страхування скасування заходів покриває витрати або втрати прибутку через скасування, відтермінування або призупинення заходів з причин, які неможливо передбачити.
Модель системного ризику Lloyd's підкреслює важливу роль страхування у зменшенні фінансових наслідків майбутніх пандемій.
Прогнозовані глобальні економічні втрати підкреслюють необхідність підготовки та впровадження страхових рішень для передавання ризиків.
У 2021 році Lloyd's у партнерстві з урядом Великобританії запустив схему перестрахування концертів та масових заходів у Британії на $1 млрд. Ця програма підтримала відновлення сектору заходів після скасування локдауну та стала одним із ключових інструментів для забезпечення відновлення галузі.