Страховики в Центральній і Східній Європі та Італії зазнали збитків на суму €1,89 млрд через шторм Борис, який приніс катастрофічні повені в регіони, йдеться у звіті Perils, компанії з моделювання катастроф.
Шторм Борис охопив Центральну Європу, спричинивши людські жертви, значні руйнування майна та серйозні економічні втрати. Наслідки підкреслюють необхідність посиленої готовності до стихійних лих і вдосконалення інфраструктури для запобігання майбутнім збиткам.
Ця масштабна повінь у Європі завдала значної шкоди на великій території. Завдяки раннім попередженням, активному управлінню повенями та запобіжним заходам вдалося уникнути ще гірших наслідків.Крістоф Оей, генеральний директор Perils
Приблизно 95% збитків галузі понесли страховики в Австрії, Чехії та Польщі, далі йдуть Італія та Словаччина. Угорщина та Румунія зазнали порівняно менших впливів.
Страховики Lloyd's of London, такі як Beazley та Lancashire, повідомили, що Борис може спричинити загальні збитки до $315 млн. Beazley прогнозує чисті збитки в діапазоні від $125 млн до $175 млн, тоді як Lancashire оцінює від $110 млн до $140 млн.
Річки Дунай, Ельба, Одер і Вісла вийшли з берегів через сильні дощі. Найбільш постраждали східна Австрія, центральна та східна Чехія, а також південно-західна Польща. Потім буря дійшла до Італії, спричинивши повторні повені в Емілії-Романьї та Марке, регіонах, що вже сильно постраждали у травні 2023 року, пише Beinsure.
Guy Carpenter описав цю подію як найзначнішу повінь із 2010 року, хоча вона не досягла масштабу повеней 1997, 2002 і 2010 років. Сучасна інфраструктура, дамби та захисні бар'єри значно зменшили збитки. Наукові вдосконалення та проактивні заходи зміцнили захист регіону від екстремальних погодних явищ.
У середині вересня 2024 року Борис спричинив руйнівні повені в Центральній Європі, що призвели до щонайменше 27 жертв. У Польщі повідомили про 9 загиблих і понад 6,500 евакуйованих, понад 11,500 будинків зазнали пошкоджень. Чехія зазнала значних руйнувань, зокрема відключення електрики у 250,000 домогосподарств і масові евакуації. В Австрії загинуло п'ять осіб, серед них пожежник, обвалилися мости, а автомобілі були затоплені.
Вплив наслідків шторму Борис відчули також Словаччина, Угорщина та Німеччина, де зростання рівня річок викликало евакуації та надзвичайні заходи. В Австрії збитки досягли мільярдів євро. Інфраструктура та житловий сектор Польщі мають значні витрати на ремонт, і уряд звернувся за допомогою до Європейського Союзу для відновлення.