Fitch Ratings переглянув прогноз щодо страхового ринку Франції, однак це не впливає на рейтинги французьких страховиків, за винятком CNP Assurances SA, прогноз для якого також змінено на негативний.
Зміна прогнозу для CNP відображає аналогічне коригування для La Banque Postale (LBP), оскільки CNP є важливою частиною LBP, формуючи значну публічну фінансову структуру, що впливає на оцінку Fitch рейтингу CNP.
Незважаючи на перегляд суверенного прогнозу страхового сектору, Fitch підтримує діапазон рейтингу для французького ринку страхування на рівні «aa+» до «a-» зі стабільним прогнозом. Однак політичні, фіскальні та макроекономічні невизначеності можуть зрештою створити тиск на цю оцінку. Потенційні законодавчі чи регуляторні зміни можуть підірвати довіру споживачів та інвесторів, зменшуючи обсяги бізнесу, грошові потоки та прибутки.
Fitch вважає, що страховики у сфері здоров’я та захисту особливо вразливі до негативних змін у регулюванні, пов'язаних із бюджетними обмеженнями, які можуть вплинути на профіль бізнес-ризику та результати андеррайтингу.
Зусилля щодо фіскальної консолідації та потенційний негативний вплив на зростання та настрої можуть стати перешкодою для зростання доходів у страхуванні життя, майна та нещасних випадків, хоча Fitch очікує, що цей тиск буде мати обмежений вплив на їхню конкурентоспроможність.
Французькі страховики мають пряму схильність до суверенного ризику через інвестиції в державні облігації Франції. Однак Fitch не очікує, що зниження рейтингу Франції на одну сходинку значно вплине на його оцінку інвестиційних та активних ризиків.
Така стійкість обумовлена відносно нижчою часткою суверенних облігацій у французьких страховиків порівняно з деякими європейськими колегами, причому оцінки ризику активів, як правило, обмежені рівнем «a+» через вищу частку акцій. Вплив суверенного боргу також враховується через співвідношення інвестицій у суверенні облігації та капітал, що залишається нейтральним у оцінці інвестиційних і активних ризиків для французьких страховиків.
Fitch також зазначає, що розкриття інформації страховиками свідчить про те, що розширення суверенних спредів матиме мінімальний вплив на капіталізацію. Будь-які негативні наслідки від розширення спредів на оцінки значною мірою компенсуються нижчими процентними ставками, а невеликий розрив у тривалості у більшості французьких страховиків допомагає зменшити короткострокову волатильність.