Lloyd’s of London, спеціалізований страховий і перестраховий ринок, у співпраці з Фондом капітального розвитку ООН (UNCDF) запустив новий механізм стійкості до катастроф, який забезпечить фінансування ризиків катастроф для малих острівних держав, що розвиваються (SIDS) у Тихоокеанському регіоні.
Цей механізм використовує глобальний ринок перестрахування як джерело місткості, підтриманий членами Фонду ризиків катастроф Ллойдса. Мета — покращити процес відновлення та підвищити стійкість у громадах, які найбільше страждають від кліматичних ризиків. Механізм використовуватиме кошти донорів, спрямовані на регіон, та місцеві мережі для надання прямих виплат у залежності від ризику тим, хто найбільше постраждав.
Працюючи разом із місцевими галузями, Lloyd’s прагне визначити та задовольнити потреби у стійкості, забезпечуючи достатнє страхове покриття шляхом залучення необхідної перестрахової місткості.
Це може подвоїти суму страхового покриття з $1,000 до $2,000 на поліс на рік із можливістю 100% компенсації за кожну подію, зазначили у Lloyd’s.
Цей механізм спрямований на надання прямих виплат домогосподарствам, які постраждали від природних катастроф, де розмір виплат залежатиме від серйозності події. Спочатку охоплюватимуть Фіджі, Папуа-Нову Гвінею та Самоа, реагуючи на природні катастрофи, такі як тропічні циклони, землетруси, цунамі та повені. Довгострокова мета полягає в тому, щоб масштабувати та відтворити цей механізм у всьому Тихоокеанському регіоні, а також у Карибському басейні, Азії та Африці.
Голова Lloyd’s Джон Ніл підкреслив важливу роль страхової індустрії у фінансуванні ризиків катастроф та підвищенні стійкості. Цей новий механізм демонструє значний внесок страхової галузі у підтримку громад на Тихоокеанських островах, щоб допомогти їм швидше оговтатися від катастроф.
Запущений у співпраці з UNCDF та Aon, цей механізм відповідає зобов’язанням, взятим на себе Робочою групою з питань страхування Ініціативи сталих ринків (SMI) на COP26, зміцнюючи зусилля для підтримки країн, які найбільше страждають від кліматичних змін. Lloyd’s та Aon зобов’язуються розширювати існуючі програми UNCDF, щоб закрити прогалини у страховому захисті та зміцнити стійкість на Тихоокеанських островах.
Домінік Крістіан, голова Aon Reinsurance Solutions, підкреслив важливість надання капіталу для ризиків, щоб допомогти островам Тихого океану підвищити стійкість, особливо в умовах кліматичних змін.
Прадіп Курукуласурія, виконавчий секретар UNCDF, зазначив, що мандат UNCDF полягає у наданні фінансових рішень для економік, що розвиваються, особливо для SIDS, вразливих до клімату, щоб вирішувати виклики, пов’язані зі зміною клімату та екстремальними погодними умовами.