Група західних страховиків забезпечує страхове покриття для танкерів, що перевозять російську сиру нафту, яка знаходиться під санкціями, зберігаючи потік нафти після того, як багато представників торговельного сектора відмовилися яерез побоювання порушити правила обмеження цін G7, свідчать дані трейдерів і вантажовідправників, на які посилається Reuters.
П'ять страхових компаній, включаючи American Club, West of England зі штаб-квартирою в Люксембурзі (застрахували два судна - Gioiosa і Orion I, які здійснили подібні рейси на початку 2024 ро) та норвезьку Gard, забезпечили покриття для 10 танкерів, які цього року вирушили з росії до Азії.
Обидва судна взяли на борт сиру нафту з державної російської нафтової компанії «Роснефть», відкривають нову платформу в російській Балтиці та відпливли до Китаю.
Міжнародна група P&I Clubs, яка забезпечує страхування 90% світового флоту, заявила в квітні, що процес атестації був недосконалим і ризикував наразити своїх членів на порушення граничної ціни.
Член IG American Club заявив, що не мав прямого доступу до інформації про ціни, надаючи прикриття для танкера Gioiosa. У Gard заявили, що покладаються на атестацію цінового обмеження, а також перевіряють додаткові джерела даних та інформації.
Серед інших постачальників страхування російської нафти — Maritime Mutual з Нової Зеландії та член IG London P&I Club, йдеться в огляді Beinsure.
Три некомерційні компанії, які страхують судна від забруднення нафтою, травм і загибелі людей, кажуть, що надають послуги своїм членам. Раніше не повідомлялося про обсяг поточних резервів західних страховиків для покриття конкретних російських нафтових угод, оскільки обмеження було введено в 2022 році після війни в Україні.
Обмеження, введене промислово розвиненими країнами G7 та їхніми союзниками, щоб обмежити здатність рф фінансувати війну, дозволяє західним страховикам і кораблям брати участь у торгівлі російською нафтою, лише якщо нафта продається нижче 60 доларів за барель.
Багато з тих, хто припинив торгівлю такими вантажами, сказали, що роблять це тому, що не можуть бути впевнені щодо ціни на нафту, яку перевозять судна, які вони страхують.
Торгівля російською нафтою з використанням застрахованих у Великобританії суден
Згідно з даними LSEG, росія, яка заборонила своїм компаніям дотримуватись ліміту ціни, продавала свою флагманську нафту сорту Urals у портах Балтії в середньому за 69,4 долара за барель цього року, що значно перевищує ліміт ціни. Очікується, що страховики та власники суден не будуть переглядати ціни.
Західні правоохоронні органи, включаючи Міністерство фінансів США, вимагають від страхових компаній отримувати так звані підтвердження від сторін, які купують і продають сиру нафту, що нафта перейшла з рук в руки нижче максимальної ціни.