Військовий збір з юридичних осіб 1%, який фактично є податком з обороту, буде виключений з урядового законопроєкту №11416 про підвищення податків і замінений податком на додану вартість (ПДВ), повідомив голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев.
"Щодо перших нарисів архітектури змін податкового законопроекту КМУ. Контури ще не зрозумілі остаточно, але погоджуюсь з бізнесом що 1%-вий податок з обороту не пройде і слава Богу. Новий складний податок нам точно не потрібний", - зазначив Гетманцев. - "Замінити його пропонують на ПДВ, і в цьому випадку злетить більшість дрібних, фіскально не значущих точкових змін, розглянемо їх окремо, а від якихось відмовимось".
Додатковий Військовий збір із зарплат і фізосіб-підприємців (ФОП) без винятків для якихось галузей може зберегтися в законі, проте його буде доповнено змінами, спрямованими на детінізацію, в уточненій із бізнесом редакції.
Вже досягнуто домовленості, що підвищені податки запроваджуються тільки на час війни. Перший заступник голови комітету Ярослав Железняк додав, що бізнес вимагає, щоб держава скоротила витрати і провела реформу митниці. - "З поганих новин: поки, з "податок з обороту" це все від чого готові відмовитися. І то, просто замінив його на підвищення ПДВ. Всі інші новації попри зауваження залишаються. Тому не чекайте там великих змін".
Законопроєкт буде презентовано Верховній Раді у 20-их числах серпня і, найімовірніше, це буде доопрацьований текст. Водночас Железняк вважає, що законопроєкт "розвалиться в залі", оскільки на нього поки що немає голосів.
Гетманцев зазначив, що консультації з бізнесом триватимуть.
Як повідомлялося, 18 липня в Раді було зареєстровано урядові законопроєкти про внесення поправок до держбюджету-2024 щодо фінансового гарантування сектору безпеки і оборони (№11417) і поправок до Податкового кодексу та інших законів про особливості оподаткування в період дії воєнного стану (№11416). Останній передбачає підвищення податків на 125 млрд грн цього року і на 341,9 млрд грн - наступного.
Серед основних ініціатив уряду - підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб з 1,5% до 5% (оцінка додаткових доходів близько 45,5 млрд грн) і сплата його ФОП у розмірі 800 грн на місяць (2,3 млрд грн), а також запровадження військового збору для юросіб і ФОП 3-ї групи в розмірі 1% доходу (50,5 млрд грн).
Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний зв'язок (0,9 млрд грн), купівлю банківських металів (0,02 млрд грн) і нерухомості (за винятком одного об'єкта на рік) (1,2 млрд грн), 15% - на купівлю легкових авто для їхньої першої реєстрації в Україні (10,2 млрд грн) і 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями (0,14 млрд грн).
Серед інших нововведень - щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн з розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального (8,3 млрд грн), встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі 0,1 євро за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів (2,4 млрд грн), зниження порогу безмитних посилок з-за кордону з EUR150 до EUR45 (3,3 млрд грн). | Інтерфакс-Україна