Фінансування іншуртех сектору Латинської Америки впало до історичного мінімуму


Фінансування іншуртех сектору Латинської Америки впало до історичного мінімумуФінансування іншуртех стартапів у Латинській Америці впало до історичного мінімуму в 26 мільйонів доларів протягом першої половини 2024 року, що на 78% менше порівняно з тим самим періодом 2023 року, йдеться у звіті Digital Insurance LATAM State of Insurtech in Latin America.

Розглядаючи період з липня 2023 року по червень 2024 року включно, загальна сума інвестицій у сектор зросла до 43 мільйонів доларів, що є найнижчим показником за весь час.

Однак, іншуртех екосистема у Латинській Америці є стійкою, кажуть аналітики. Незважаючи на обмежене фінансування, рівень "закриття" стартапів знизився з 13% до 10%, при цьому помітне відновлення відбулося в Аргентині (+6%). За даними звіту, 49 іншуртех компаній закрилися протягом останніх 12 місяців.

Такі ініціативи, як Pacific Insurtech Alliance та інші асоціації, продовжуватимуть спільно розвивати місцевий страховий ринок, об’єднуючи інноваційних гравців і традиційних великих страховиків у Латинській Америці.

Однак із цих закриттів 92% були місцевими стартапами, що демонструє вирішальну роль мультилатинських компаній у забезпеченні виживання бізнесу.

Бразилія має найвищий показник закриття стартапів – 12%, тоді як Аргентина та Колумбія показали значне покращення – 4% та 7% відповідно за останній рік.

Зважаючи на спад венчурного капіталу, insurtech екосистема в регіоні зросла на 6% і тепер може похвалитися 498 стартапами. Враховуючи рівень закриття в 10%, органічне зростання вдалося досягти понад 16% за останні 12 місяців із 77 новими іншуртех компаніями.

Якщо розділити загальну кількість стартапів у регіоні, Бразилія лідирує з 203, за нею йдуть Чилі (72) і Колумбія (67). Тихоокеанський регіон демонструє найвищий відсоток зростання, включаючи Центральну Америку (69%), Еквадор (35%), Колумбію (24%) і Перу (23%).

За перше півріччя 2024 року міжнародна експансія зросла на 11%, а загальний індекс інтернаціоналізації склав 13,4%.

Ключовим фактором, який слід підкреслити, є те, що латинські стартапи, які працюють у кількох країнах, становлять 13% ринку. Повідомляється, що Перу (42%) і Чилі (30%) сприяють цьому розширенню через потреби масштабування бізнесу, тоді як Бразилія експортує дуже мало страхових технологій (<1%) через унікальну динаміку ринку.

У майбутньому приблизно 53% компаній у регіоні зосереджені на дистрибуції, що на 6% менше порівняно з 2020 роком. Незважаючи на спад, дистрибуція все ще продовжує домінувати, хоча кажуть, що екосистема все більше вивчає інші бізнес-моделі.

Більшість компаній спеціалізуються на особистих видах страхування, таких як автострахування та страхування житла, причому моделі брокерів і керуючих генеральних агентів (MGA) складають 42%.

Крім того, за останні чотири роки активісти зросли на 6% і тепер становлять 47% від загальної кількості в екосистемі Латинської Америки.

Незважаючи на обмежені інвестиції, екосистема розвивається та підтримує появу нових стартапів, щоб стимулювати зростання сектора та ліквідувати розрив у страхуванні. Латинська Америка є привабливою для місцевих та міжнародних інвесторів.  | Форіншурер