Як змінилась вартість страхування «Зелена картка» в Україні у червні?


Як змінилась вартість Зеленої картки в Україні у червні?Моторне (транспортне) страхове бюро України збільшило вартість короткострокових полісів страхування "Зелена картка" для тих, хто виїжджає за кордон. Попереднє зростання було у березні.

Причиною подорожчання стало зростання курсу євро на українському валютному ринку. МТСБУ відповідно відкоригувало вартість полісів міжнародного страхування.

На 20 червня для легкових автомобілів вартість Зеленої картки складає на 15 днів - 1 150 грн, на 1 місяць - 1 841 грн, на 3 місяці - 4 968 грн, на півроку - 9 636 грн, на 1 рік - 12 849 грн.

Основними факторами, які спричинили перегляд вартості полісів, МТСБУ назвало зростання суми середньої страхової виплати, збільшення кількості вимог за наслідками страхових випадків з вини українських водіїв за кордоном, зміну структури страхового портфелю за типами транспортних засобів (зросла частка легкових транспортних засобів). А також те, що клієнти частіше укладають тривалі договори страхування.

Ціна зеленої картки з дією на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" (крім Росії та Білорусії)

Ціна зеленої картки з дією на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" (крім Росії та Білорусії

Вартість полісів для поїздок до Азербайджану та Молдови для легкових автомобілів на 15 днів становитиме 764 грн, на один місяць – 1 124 грн, на півроку – 2 577 грн, на рік – 3 669 грн.

Ціна зеленої картки з дією на території країн – Азербайджан, Молдова

Ціна зеленої картки з дією на території країн – Азербайджан, Молдова

Різке зростання кількості українських транспортних засобів за кордоном, а також збільшення терміну їх перебування, спричинило зростання кількості ДТП за їх участю. Наслідком цього є стрімкий ріст числа вимог від постраждалих в таких ДТП, які адресуються до українських страховиків за договорами «Зелена картка».

До початку війни кількість врегульованих вимог від іноземних водіїв, які постраждали у ДТП з вини українських водіїв, становила в середньому 5500 випадків на рік, у 2022 році цей показник зріс на 45% та склав 7 693 вимоги. В підсумку 2023 року загальна кількість таких вимог зросла ще на 96% та становила 15 122 вимоги. Частота настання страхових випадків зросла на 25%.

З 1 січня 2016 року українські поліси "Зелена картка" почали діяти на території Азербайджану. Поліси продаються для поїздок за кордон, крім Росії та Білорусії. Розміри єдиних страхових платежів за договорами міжнародного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів встановлені постановою Кабінету Міністрів від 6 січня 2005 року та визначені в євро.  | Форіншурер