В Німеччині хочуть ввести обов'язкове страхування будинків від стихійних лих


В Німеччині хочуть ввести обовВ Німеччині після повеней на півдні поновилися дебати політичних партій щодо необхідності обов'язкового страхування будинків від стихійних лих. Проте у керівній коаліції згоди з цього приводу немає, пише видання Spiegel.

Очікувані страхові збитки в Німеччині від повеней, які відбулись у червні в Центральній Європі, становитимуть від 2 до 3 мільярдів євро. У період з 28 травня по 3 червня в центральноєвропейських регіонах випали сильні та постійні дощі, у результаті чого в Німеччині вразили сильні повені. У період з 30 травня по 3 червня південна Німеччина пережила тривалий період сильних дощів, що призвело до широкого розливу та повені.

Повінь почалася з невеликих річок на півдні країни, головним чином у Баден-Вюртемберзі та Баварії, а річка Дунай пізніше досягла стадії повені в кількох місцях, оскільки паводкова вода з водозбірних басейнів верхів’я накопичувалася вниз за течією.

СДПН і "Зелені" підтримали запровадження обов'язкового страхування від стихійних лих у Бундестазі за "французькою" моделлю. Однак "Вільні демократи" відкидають цю ідею, стверджуючи, що це стане непосильним фінансовим тягарем для власників будинків.

Прихильники обов'язкового страхування аргументують, що допомога постраждалим з державного бюджету також створює проблеми і потрібен механізм, який буде орієнтованим на ризики та не надто обтяжливим.

У ХДС-ХСС запропонували модель, за якою страхування від стихійних лих буде автоматично включене у страхування житла, а клієнти можуть відмовитися від цієї опції. Але у разі відмови вони не можуть розраховувати на державну допомогу, якщо з майном щось трапиться. Ця ідея не знайшла підтримки більшості.

Міністр юстиції Марко Бушманн від "Вільних демократів" пропонує, щоб страхові компанії були зобов'язані пропонувати страхування житла від стихійних лих та інформувати про цю опцію, але власники нерухомості не були зобов'язані оформлювати страховку.

Для статистики, застраховані збитки за 2013 рік і поточні події в червні знаходяться в тому самому діапазоні, якщо порівнювати збитки за 2013 рік до сьогодні. У Баден-Вюртемберзі, враховуючи, що рівень страхування від повеней становить 94%, більшість збитків житла буде покрито. На жаль, такого високого рівня покриття немає в Баварії, де рівень страхування від повеней становить 47%.  | Форіншурер