Іншуртех Orca AI отримав $23 млн на розвиток безпеки морського флоту


Shipping insurtech Orca AI залучила 23 мільйони доларів нового фінансуванняІзраїльський іншуртех Orca AI оголосив про нове фінансування на суму 23 мільйони доларів. Загальні інвестиції у стартап на сьогодні становлять 38,6 мільйона доларів.

Фінансування Orca очолювали інвестфонди OCV Partners і MizMaa Ventures за участю Santa Barbara Venture Partners, Playfair Capital і стратегічних інвесторів. Orca буде співпрацювати зі страховою компанією Global Marine North Standard.

Заснована в 2018 році Ярденом Гроссом і Дором Равівом, платформа штучного інтелекту прагне максимізувати безпеку морських подорожей та вантажів, ефективність і стійкість для кораблів та флоту.

Завдяки постійному моніторингу (який імітує та покращує несення вахти людиною), Orca забезпечує безпеку флоту, а також мінімізує вплив судна на навколишнє середовище.

Минулого року було підраховано, що штучний інтелект Orca забезпечив у середньому 3-5% економії палива на рік, а також скорочення викидів CO2 на понад 170 000 тонн. З точки зору безпеки, ORCA дозволяє екіпажу передбачати та протидіяти загрозам, таким як атаки безпілотників і піратство.

Генеральний директор Ярден Гросс прокоментував: «Інновації у високошвидкісному, недорогому глобальному зв’язку, такому як Starlink Ілона Маска, відкрили двері для передових технологій, таких як штучний інтелект на борту суден, для підвищення ефективності та безпеки. Це важливий ключовий момент, оскільки, незважаючи на те, що більшість глобальних вантажів перевозиться морем, морська галузь відстає від таких галузей, як авіація, коли справа стосується технологічних інновацій».

Нові вдосконалення мають вирішальне значення для судноплавних компаній у досягненні корпоративних цілей сталого розвитку, але важливо, що переваги є далекосяжними, а не тільки для клієнтів.

«У той час як літаки, потяги та автомобілі досягли величезного прогресу та інвестицій у розвиток автопілота та запобігання зіткненням, ми вважаємо, що індустрія судноплавства все ще готова до змін, і існує можливість визначення категорії в автономних кораблях – кораблях, які самі є капітанами» , – прокоментував Хемі Цукер, керуючий партнер OCV.

Кетрін Леунг, співзасновник MizMaa, підкреслила, що екологічні характеристики платформи «виділяють Orca AI і їй довіряють провідні судноплавні компанії світу».

Платформа Orca AI вже використовується страховими та транспортними компаніями по всьому світу, і інвестори вірять, що вона швидко забезпечить безпеку та операційні переваги тим членам, які вирішать розгорнути її.  | Форіншурер