Страховики оцінюють збитки відчервневих повеней в Європі


Збитки страховиків відчервневих повеней в Європі оцінюються у сотні мільйонів: AonЧервневі сильні конвективні шторми та повені, які вразили кілька країн Центральної Європи з 6 червня, призведуть до економічних і страхових збитків на сотні мільйонів євро, йдеться у звіті Aon про катастрофи.

Aon звернув увагу на подію з багатьма небезпеками, яка сталася 7-9 червня у східній Австрії, де сильні дощі спровокували сильну повінь, що спричинило масштабні збитки.

У Дойчфайстріці за кілька годин випало 100 мм опадів, що призвело до раптової повені, яка буває 1 раз на 300 років. Ця подія затопила і знесла автомобілі та десятки будинків. 8 червня різні частини Бургенланду також зазнали локальної повені.

Через цю ситуацію в окрузі Гартберг-Фюрстенфельд у Штирії було введено надзвичайний стан. З 8 по 9 червня пожежні служби Штирії реагували понад 980 разів, з них близько 130 операцій тільки в Граці.

У регіоні також було багато злив, у тому числі 6-сантиметровий (2,4-дюймовий) град між Дойчландсбергом у Штирії та Марібором у Словенії 7 червня, а також 9 червня між Віднем і Вінер-Нойштадтом, а також навколо Хартберга та Оберварта. Під час одного з таких штормів літак, який прямував до Відня, незадовго до приземлення отримав пошкодження від сильного граду.

Повідомлялося про додаткові пошкодження, пов’язані з градом і вітром, у кількох інших країнах. 9 червня торнадо в Нарді (Угорщина) пошкодило кілька будинків. Східна Словенія, зокрема навколо Марібора, також зазнала значних збитків, пов’язаних з градом. Град також торкнувся частини західної та південної Словаччини.

Балканський регіон також відчув вплив стихії: у Румунії повідомлялося про руйнівні пориви вітру та великий град діаметром до 5 см. Сильні грози, що супроводжувалися сильним вітром і градом діаметром до 7 см, завдали шкоди двигунам і врожаю в деяких регіонах Болгарії.

Південна Німеччина, яка все ще оговтується від недавніх повеней, також зазнала збитків, пов’язаних з градом 8-9 червня.

За оцінками, сукупні економічні та страхові збитки від грозової активності в багатьох європейських країнах сягають сотень мільйонів євро. Особливо постраждало майно у Східній Австрії 8-9 червня, коли град у Німеччині, Словенії, Швейцарії та інших країнах завдав додаткових збитків.  | Форіншурер