Міжнародний фонд страхування журналістів з травня відновлює свою роботу в Україні


«Детектор медіа» разом з п’ятьма організаціями продовжує проєкт Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ). З травня 2024 року програма відновлюється.

Ще у травні 2022 року в Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів. Ініціаторами створення стали шість громадських організацій: Фундація «Суспільність», Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Центр демократії та верховенства права та Інститут розвитку регіональної преси.

Ідею створити фонд підтримала Всесвітня газетна асоціація (WAN-IFRA), яка виділила для цієї мети десять тисяч доларів США. Фонд також співпрацює з міжнародною страховою ініціативою «Insurаnce for Local Media».

Представники незалежних українських медіа — журналісти, фіксери, фото/відеооператори, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з росією та білоруссю, прифронтові території та мають засоби захисту, можуть подати заявку, пише «Детектор медіа». У разі позитивного рішення координатори проєкту зв’яжуться з подавачем.

Термін, на який оформляється страхування, — від одного до 20 днів на одного журналіста та відеооператора (редактора, фотографа), котрі є членами однієї команди, що їде у відрядження. Заявку треба подати не пізніше, ніж за 36 годин до відрядження.

Страхове покриття становить до 100 тис. доларів на відшкодування медичних витрат в разі ушкодження. В разі загибелі журналіста родина отримує 100 тис. доларів.

Незалежний орган проєкту — координаційна рада МФСЖ — розглядатиме кожну заявку та ухвалюватиме рішення про страхування чи відхилення заявки. Задовольнятимуться заявки представників тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу журналістської етики. Пріоритет надаватиметься тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

Відновити страхування медійників вдалося завдяки підтримці European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany та Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.  | Форіншурер