Михайло Федоренко очолив Департамент НБУ з нагляду за ринком небанківських фінпослуг замість Тетяни Мосійчук


Михайло Федоренко очолив Департамент НБУ з нагляду за ринком небанківських фінпослуг замість Тетяни МосійчукТетяна Мосійчук, яка очолювала Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, 3 травня завершила роботу в Національному банку згідно з поданою заявою.

Новим директором Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг з 6 травня буде призначений Михайло Федоренко. На цю посаду його переведено з посади директора Департаменту ліцензування, яку він обіймав з жовтня 2021 року.

Загалом Михайло Федоренко працює в Національному банку з лютого 2021 року, коли очолив управління правового забезпечення реєстрації та ліцензування Юридичного департаменту Національного банку.

До цього понад 15 років працював у юридичній сфері, зокрема в Державній податковій службі, юрисконсультом, адвокатом, виконавчим директором та керівником практики в провідних юридичних фірмах України.

Має вищі освіти в галузі правознавства та фінансів (Національний університет державної податкової служби України та Чернігівський національний державний технологічний університет).

До сфери його відповідальності на новій посаді належатиме, зокрема:

  • постійний нагляд за діяльністю учасників ринку небанківських фінансових послуг щодо дотримання ними законодавства про фінансові послуги, зокрема вимог щодо розміру капіталу, установлених обов’язкових нормативів, управління ризиками та інших показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами;
  • оперативне реагування на факти порушення учасниками ринку небанківських фінансових послуг законодавства про фінансові послуги, здійснення ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників та/або інших кредиторів небанківських фінансових установ та ініціювання застосування адекватних заходів впливу відповідно до законодавства України;
  • нагляд за дотриманням небанківськими фінансовими установами вимог законодавства про фінансові послуги з питань проведення внутрішнього аудиту та забезпечення такими установами проведення обов’язкового зовнішнього аудиту фінансової звітності з урахуванням вимог законодавства України;
  • аналіз ринків небанківських фінансових послуг, державне регулювання яких здійснюється Національним банком;
  • оцінка фінансового стану небанківських фінансових установ, результатів їх діяльності, а також підготовка наглядової звітності для аналізу показників діяльності небанківських фінансових установ та небанківського фінансового сектору України.

  | Форіншурер