Польська PZU збільшила премії до 6,24 млрд євро, чистий прибуток зріс удвічі до 1,34 млрд євро


Польський страховик PZU збільшив премії до 6,24 млрд євро, чистий прибуток зріс удвічі до 1,34 млрд євроДохід від страхової діяльності найбільшого польського страховика PZU за 2023 рік склав до майже 27 мільярдів злотих (6,24 млрд євро), які було отримано від основної діяльності державного страхового гіганта та з додаткових джерел. За словами тимчасово виконуючого обов'язки топ-менеджера компанії, велика частина прибутку буде розділена.

Правління PZU оприлюднило свої фінансові результати, показавши майже 5,8 млрд злотих чистого прибутку (1,34 млрд євро), що є рекордом в історії компанії. Порівняно з минулим роком прибуток зріс вдвічі.

Валові страхові премії зросли до 27 мільярдів злотих, прибуток склав приблизно 4 мільярди злотих. PZU оголосила, що додаткові складові чистого прибутку в історії групи PZU були результатом інвестицій, які у 2023 році перевищили 2,5 мільярда злотих (зростання на 12%) та збільшення доходів банків, якими володіє страховик, майже до 2 злотих. млрд (зростання на 240%).

«Поточний і прогнозований рівень процентних ставок все ще створює хороші перспективи для інвестиційної діяльності групи та для результатів банків, що входять до неї, тобто Bank Pekao та Alior Bank», – сказала Аніта Ельжановська, член наглядової ради PZU, уповноважена тимчасово виконувати функції Голови правління після зміни складу топ-менеджменту.

В PZU нагадали, що торік акціонери отримали загалом 2,1 млрд злотих дивідендів у минулому році. «Є всі підстави продовжувати політику компанії щодо виплати дивідендів. Прибуток PZU SA, який є ключовим при визначенні верхньої межі виплати, збільшився з 1,6 млрд злотих у 2022 році до майже 4 млрд злотих у 2023 році. Рекомендації Управління фінансового нагляду Польщі щодо допустимих рівнів дивідендів у 2024 році є менш обмежувальними, ніж у попередні роки», – зазначила Аніта Ельжановська.

В правлінні найбільшої польської страхової компанії PZU відбулись кадрові зміни через зміни в Уряді Польщі. Беата Козловська-Хила більше не є президентом PZU. Топ-менеджери страховика, пов'язані з минулим Урядом, також залишили свої посади в правлінні компанії.

Наглядова рада PZU звільнила Беату Козловську-Хиле з посади президента компанії. Аніта Ельжановська стала тимчасово виконуючою об'язки президента, - йдеться у повідомленні PZU.

PZU зазначає, що 23 лютого наглядова рада компанії звільнила з правління Беату Козловську-Хиле, яка була президентом, а також членів правління: Ернеста Бейду (голова CBA у 2016–2020 роках), Малгожату Кот, Кшиштофа Козловського, Пьотра Новака (у 2021–2022 рр. міністр розвитку та технологій) і Малгожату Садурську (голова офісу президента у 2015–2017 рр.).  | Форіншурер