PERILS оцінив вплив інфляції на страховий ринок за 2024 рік, що покриває $111 трлн ризиків стихійних лих


PERILS оцінив вплив інфляції на страховий ринок за 2024 рік, що покриває $111 трлн ризиків стихійних лихПостачальник даних про страхування від катастроф PERILS опублікував свою базу даних про ризики страхової галузі від приробних катастроф за 2024 рік, підкресливши постійний вплив інфляційних змін: зростання ризиків на 11,7% у річному обчисленні в доларах США на всіх ринках.

Аналітики оцінюють страхові суми по майну від природних ризиків, які покривають глобальні страховики та перестраховики, у розмірі $111 трлн.

Вплив інфляційних змін на ризики «продовжує бути помітним»: страхові суми на європейський шторм збільшуються на 10,1% у річному обчисленні за незмінним обмінним курсом євро.

Тим часом індекс PERILS IED для стихій в Японії залишається стабільним у йєнах з річним зростанням на низьких однозначних числах, що відображає більш помірне інфляційне середовище в Японії у 2023 році. Однак у доларах США страхові суми знижуються на 5,1% у річному обчисленні через зміцнення долара.

Наслідки інфляційного середовища останніх кількох років, з якими зіткнулася страхова галузь, очевидні, вважають аналітики. Це пов'язано з тим, що для повного відображення інфляційного коригування в індивідуальних портфелях страховиків потрібен час.

Крім того, реальне зростання та переоцінка ризиків після втрат явно вплинули на прибутковість страхового сектору. На ринку спостерігається загальне збільшення проникнення страхування в країнах, які постраждали від великих збитків, наприклад, для страхового покриття повеней у Німеччині після повені в Бернді 2022 року або покриття землетрусів у Туреччині після послідовнихі землетрусів у Кахраманмараші.

Щороку PERILS створює ринкові моделі катастроф заново, ґрунтуючись на інформації про страхові суми, надані страховиками. "Покращення розуміння ризику катастроф є місією компаній з моделювання збитків природних катастроф. Наші дані є інструментальними наборами для кращого розуміння ризиків природних катастроф і можуть бути проаналізовані за допомогою моделей ризиків для визначення потенційних ринкових втрат, а також для порівняльного аналізу ринкової позиції страхової компанії або в поєднанні з даними про збитки від подій, щоб надати уявлення про вразливість застрахованих активів", зазначили у PERILS.

Дані про ризики дозволяють страховикам оцінити очікувані витрати на збитки і визначити індивідуальні, структуровані тригери галузевих збитків, що призводять до зниження базового ризику для застрахованих.  | Форіншурер