Верховна рада України схвалила законопроєкт про вдосконалення роботи Бюро економічної безпеки


Верховна рада України схвалила у повторному першому читанні законопроєкт про вдосконалення роботи Бюро економічної безпеки (БЕБ) за основу. Відповідний законопроєкт №10439 на засіданні підтримали 264 народні депутати, проти - п'ятеро, не голосували - 26.

Голова парламентського фінкомітету Данило Гетманцев уточнив, що цей законопроєкт, після доопрацювання тижнем раніше, передбачає відбір і подання на розгляд прем'єр-міністра України не більше ніж двох кандидатур на посаду директора БЕБ, а також перші строки для незалежних оцінок (аудитів) ефективності діяльності БЕБ (оцінювання здійснює комісія після завершення першого і третього року на посаді директора бюро, призначеного в порядку, передбаченому цим законопроєктом).

Законопроєкт запроваджує доопрацьований механізм атестації працівників БЕБ, строк проведення якої не може перевищувати 12 місяців з дня призначення на посаду директора БЕБ, а сам він повинен буде формувати нову дисциплінарну комісію.

Проєктом закону має бути передбачено одного, а не двох кандидатів на посаду директора БЕБ, а також потрібна детально прописана переатестація та процедура відбору на цю посаду.

Під час засідання лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія публічно зобов'язався доопрацювати закон за вимогами МВФ, G7 і бізнесу.

21 лютого комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт №10439, але 23 лютого уряд його не підтримав (за - 222 народні депутати, для ухвалення рішення потрібно щонайменше 226 голосів на підтримку).

Раніше цей законопроєкт розкритикували численні бізнес-асоціації. Зазначалося, що він не був узгоджений з міжнародними партнерами і декларував перезавантаження бюро через рік після війни.  | Форіншурер