У Львові засудили двох страхових шахраїв, які за фіктивними ДТП отримали від страховика 3,6 млн грн


У Львові засудили двох місцевих мешканців — Станіслава-Романа Ш. та Назара М., — які займалися страховим шахрайством для отримання неправомірних страхових виплат. Протягом року чоловіки разом зі спільниками вчиняли фальшиві аварії і таким чином завдали страховій компанії збитків на понад 3,6 млн грн. Галицький районний суд Львова визнав їх винними та засудив до п’яти років ув'язнення, замінивши покарання одним роком випробувального строку, йдеться у вироку, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень 8 квітня.

За матеріалами справи, львів’яни навмисно знайшли вже пошкоджені автомобілі Mercedes Benz та Kia Sportage, які власники застрахували у ТДВ “Експрес Страхування“. Після цього вони вмовили ще двох спільників виконати ролі водіїв у фіктивній аварії. Ввечері 11 листопада 2019 року зловмисники імітували ДТП, в якій автомобілі нібито отримали свої пошкодження.

Про “аварію“ шахраї повідомили працівників поліції та страхову компанію. Представник “Експрес Страхування“ оглянув автомобілі та підтвердив наявність пошкоджень на них. Внаслідок цього страхова компанія виплатила на рахунки обох водіїв та ремонтного сервісу страхових відшкодувань на загальну суму понад 274 тис. грн. Гроші, які не пішли на ремонт автомобілів, шахраї розділили між собою. Схожу аферу шахраї повторювали ще 7 разів до грудня 2020 року. Загалом вони завдали ТДВ “Експрес Страхування“ збитків на понад 3,6 млн грн.

На суді страхові шахраї визнали свою провину та розповіли, що повернули страховику 1,2 млн грн. Галицький районний суд Львова засудив їх обох до п’яти років позбавлення волі, проте замінив ув’язнення одним роком умовно. Причиною цьому стало те, що після часткового відшкодування збитків ТДВ “Експрес Страхування“ не мало ніяких претензій до обвинувачених. Даний вирок львів’яни можуть оскаржити в апеляційному порядку.  | Форіншурер