CoreLogic оцінює страхові збитки від землетрусу на Тайвані у $5-8 млрд


CoreLogic оцінює страхові збитки від землетрусу на Тайвані у $5-8 млрдСтрахові збитки від землетрусу магнітудою 7,2, який стався на Тайвані 3 квітня 2024 року, за оцінками CoreLogic - компанії з моделювання катастроф, становитимуть від 5 до 8 млрд долларів.

Цей землетрус вважається найсильнішим у країні за останні 25 років. Ставшись о 7:58 ранку за місцевим часом, він супроводжувався майже 30 сильними поштовхами, включаючи землетрус магнітудою 6,4 через 13 хвилин.

Згідно з моделлю CoreLogic, збитки від цього землетрусу включають поштовхи ґрунту та пошкодження пожежі лише для житлових, комерційних, промислових і сільськогосподарських об’єктів на Тайвані. Приблизні збитки не включають будь-які пошкодження урядових будівель і транспортної інфраструктури, наприклад мостів або доріг. Сплеск попиту включено.

Збитки, що підлягають страхуванню, є первинними збитками та не враховують застосування страхових франшиз або лімітів.

Крім того, оцінка не виключає збитків, переданих Тайваньському фонду страхування від землетрусів, некомерційній організації, яка діє як система страхування від землетрусів, розроблена для зміцнення механізму страхування від землетрусів та покриття надлишкових ризиків.

Країна має відносно високий рівень проникнення страхування, але ця катастрофа спричинила значні втрати для місцевої страхової галузі.

Епіцентр землетрусу знаходився приблизно в 22 км на південний схід від міста Хуалянь в окрузі Хуалянь на східному узбережжі Тайваню, де, на думку експертів, ймовірно, буде завдано найбільших збитків.

Раніше країна стикалася з низкою катастрофічних землетрусів. За останні 50 років відбулося шість землетрусів магнітудою 7,0 або сильніше, які сталися в радіусі 250 км від події 7,4 у квітні 2024 року.

Останнім катастрофічним землетрусом був землетрус магнітудою 7,6 бала Чі-Чі в 1999 м, який спричинив приблизно 2400 смертей і 11 000 травм. Землетрус у Чі-Чі також пошкодив понад 100 000 будівель, знищивши приблизно 52 000 будівель і серйозно пошкодивши ще 54 000. Згідно з Міжнародною базою даних про стихійні лиха, EM-DAT станом на 2012 рік, його вартість оцінюється в 14,1 мільярда доларів.

Відповідно до CoreLogic, початкові грошові оцінки впливу землетрусу 7,4 квітня та наступних афтершоків не очікуються такими руйнівними, як землетрус Чі-Чі.  | Форіншурер / Beinsure