НБУ дав дозвіл страховій компанії “Опіка” на вихід з ринку


Національний банк України надав дозвіл страховій компанії “Опіка” на вихід з ринку шляхом виконання зобов'язань по страховому портфелю та погодив план виходу страховика з ринку. Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 1 квітня 2024 року.

Після завершення процедури виходу з ринку страховик зобов’язаний звернутися до Національного банку з заявою про анулювання ліцензії на здійснення страхової діяльності.

Рішення про вихід страховика з ринку та затвердження Плану виходу було ухвалене на загальних зборах акціонерів СК “ОПІКА” 7 березня 2024 року.

Відповідно до поданої звітності за 2023 рік страховий портфель компанії формувався за рахунок платежів із медичного страхування (безперервне страхування здоров’я) – 65%, страхування від нещасних випадків – 13%, страхування наземного КАСКО (крім залізничного) – 10%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 9 871 тис. грн, сформовані страхові резерви – 1 194 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 4 554 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,02%.

Процедура виходу з ринку встановлена Положенням про добровільний вихід з ринку страховика та передачу страховиком страхового портфеля, затвердженим постановою Правління НБУ від 25.12.2023 № 184 (зі змінами).  | Форіншурер