Світовий банк схвалив для України новий кредит $1,5 млрд в рамках позики на політику розвитку (DPL)


Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила для України новий кредит у рамках позики на політику розвитку (DPL) у розмірі $1,5 млрд, йдеться у повідомленні банку.

"Незважаючи на величезні виклики, Україна здійснює складні реформи з огляду на своє беззаперечне майбутнє в Європейському Союзі та довгострокове процвітання країни", - наводяться в релізі слова віце-президента СБ у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелли Бассані.

За її словами, банк високо оцінює і продовжує підтримувати українську владу за ці зусилля, які дозволили зберегти макроекономічну стабільність та здатність надавати необхідні послуги своїм громадянам.

"Світовий банк та міжнародні партнери продовжуватимуть надавати підтримку, щоб допомогти українському народу у реконструкції та відновленні своєї країни та економіки", - зазначила Бассані.

Уточнюється, що ця позика "Основи зростання" фінансується через Цільовий фонд ADVANCE Ukraine ($984 млн), підтриману Міністерством фінансів Японії, а також під гарантії уряду Великобританії ($516 млн).

Вказується також, що ця позика є першим із запропонованих двох кредитів, розроблених для підтримки реформ законодавства України, необхідних для зміцнення основ економічної політики та посилення макрофінансової стабільності.

"Фокусуючись на стимулюванні критично важливої конкуренції, зміцненні фінансового сектора, енергетичних ринків, торгівлі та фіскальних реформ – дана позика покликана підтримати потенціал зростання України шляхом збільшення приватних інвестицій та підвищення продуктивності", – йдеться у релізі.

Згідно з ним, нинішня позика складається з двох компонентів. Перший спрямований на зміцнення основ економічної політики для сприяння структурним зрушенням у напрямку сталого зростання. Він підтримує реформи, спрямовані на посилення корпоративного управління державними підприємствами, забезпечення фінансово стійкого та ефективного переходу до зеленої енергетики, спрощення надання кредитів приватному сектору, особливо у сільському господарстві, а також приведення митного законодавства України у відповідність до законодавства ЄС.

Другий компонент спрямований на посилення макрофінансової стабільності з метою створення сприятливих умов розвитку. Цей компонент підтримує реформи, спрямовані на зміцнення потенціалу внутрішніх надходжень, покращення нагляду за ринком капіталу та захист від корупційних ризиків у сфері державних закупівель.  | Форіншурер