НБУ затвердив порядок поновлення ліцензій страховиків та фінкомпаній з окупованих територій


НБУ затвердив порядок поновлення ліцензій страховиків та фінкомпаній з окупованих територійНаціональний банк затвердив порядок поновлення ліцензій з метою забезпечення можливості для страховиків та інших надавачів фінансових послуг, місцезнаходженням яких були тимчасово окуповані території, поновити зупинені ліцензії після деокупації територій або перереєстрації на підконтрольній Україні території.

Згідно з новим порядком страховик чи фінансова установа мають долучити до заяви про поновлення тимчасово зупиненої ліцензії документи, що підвереджують відповідність вимогам Положення про авторизацію фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності, затвердженого постановою НБУ від 29 грудня 2023 року №199 (зі змінами).

Нацбанк розглядатиме заяву про поновлення ліцензії протягом 30 робочих днів з дня отримання повного пакета документів, водночас може продовжити цей строк ще на 30 робочих днів та запитувати додаткову інформацію / документи / пояснення.

Повідомлення про ухвалене рішення Національного банку надається безпосередньо надавачеві фінансових послуг та оприлюднюється на сторінці сайту НБУ.

Положення про порядок поновлення тимчасово зупинених ліцензій та зміни до постанови Правління Національного банку України від 12 серпня 2022 року №177 «Про особливості застосування процедур реєстрації та ліцензування учасників ринку небанківських фінансових послуг у період дії воєнного стану та внесення змін до постанови Правління НБУ від 6 березня 2022 року №39» (зі змінами) затверджено постановою НБУ від 22 березня 2024 року №35, яка набрала чинності з 26 березня 2024 року.   | Форіншурер