PERILS оцінює збитки страховиків від циклону Габріель у $1,35 млрд


Страховики виплатили $677 млн по збитках від кліматичних катастроф у Новій ЗеландіїНезалежний постачальник даних страхування від катастроф PERILS оприлюднив четверту й останню оцінку збитків страхової галузі від циклону Габріель у розмірі 2,174 мільярда новозеландських доларів ($1,35 млрд).

Циклон Gabrielle вплинув на Північний острів Нової Зеландії в період з 11 по 17 лютого 2023 року. Остаточна оцінка порівнюється з третьою оцінкою збитків у 2,018 мільярда новозеландських доларів, опублікованою PERILS 17 серпня 2023 року, через шість місяців після події.

Оцінка включає втрати майна населення, які становлять 51%, а втрати комерційного майна становлять 49% загальних збитків галузі.

Разом із повенями на Північному острові, які відбулися безпосередньо перед циклоном Габріель, загальна сума страхових збитків від цих двох подій становить 4,404 мільярда новозеландських доларів, що на сьогоднішній день є найбільшим збитком страхової галузі, пов’язаним із погодою, в історії Нової Зеландії, зазначає PERILS.

Як повідомляв Форіншурер, страхові компанії виплатили 1,08 мільярда новозеландських доларів (677 мільйонів доларів) з приблизно 3,18 мільярда новозеландських доларів за 107 569 претензіями, що виникли внаслідок подвійних кліматичних катастроф – повеней та циклону Габріель.[/b]

За даними Страхової ради Нової Зеландії (ICNZ), зміна клімату посилила повінь, спричинену тропічним циклоном, який минулого місяця накрив більшу частину Нової Зеландії внаслідок однієї з найдорожчих катастроф країни, але вони не можуть точно підрахувати, наскільки це посилило катастрофу.

У 2022 році сектор загального страхування виплатив 3,1 мільярда новозеландських доларів, тоді як виплати по збитках землетрусу в Кайкурі 2016 року склали 2,3 мільярда новозеландських доларів.

Циклон «Габріель» вплинув на широку територію Північного острова екстремальними дощами, причому вплив сильних дощів посилився насиченістю ґрунтів через попередню вологу погоду, включаючи подію повені на Північному острові, що призвело до пошкодження майна та критичної інфраструктури через повені, затоплення узбережжя, зсуви та сильні вітри. Подія також спричинила загибель 11 людей.

Остаточна оцінка трахових збитків базується на детальних даних про збитки, зібраних на більшій частині страхового ринку Нової Зеландії, надає повний розподіл збитків майна за поштовими індексами (зони CRESTA з високою роздільною здатністю), з подальшим розподілом даних за житловими та комерційними лініями, і суми збитків, розбиті на будівлі, вміст і збитки від перерви в бізнесі, якщо це можливо. Він доповнюється максимальними поривами вітру та дощем на рівні поштового індексу, пояснює PERILS.  | Форіншурер