ІНГО застрахувала новий логістичний хаб Alterra Group від воєнних ризиків


Українська девелоперська компанія Alterra Group застрахувала будівництво нового логістичного центру PORT2 на Львівщині. Страховиком виступила українська компанія ІНГО.

Alterra Group частково застрахувала першу частину логістичного комплексу PORT (PORT1), яке включає господарську будівлю та комунікації PORT1. Крім того, повністю застрахували від воєнних ризиків будівництво другої частини PORT (PORT2).

Застрахованими є всі будівлі, включаючи оздоблення, комунікації та скло, а також будівельно-монтажні роботи та матеріали (в тому числі будівельні) або не введені в експлуатацію елементи будівлі. Сума страхового захисту складає 20 млн грн.

Згідно договору страхування ІНГО зобов’язується відшкодувати вартість відновлення застрахованих об’єктів у разі їх пошкодження або знищення внаслідок воєнних дій, включаючи влучання ракет або їх уламків, безпілотників, інших видів збройної агресії або оборонних дій.

Додатково у разі настання страхового випадку ІНГО компенсує витрати на розчистку території застрахованого об’єкту, витрати на пожежогасіння, інші заходи, що допоможуть запобігти або зменшити розмір збитку, а також сплату послуг залучених спеціалістів та понаднормові витрати.

За словами засновника Alterra Group Дмитра Ковальчука, такий договір страхування значно полегшить співпрацю з потенційними клієнтами та інвесторами, особливо під час будівництва.

Якщо інвестор бачить, що об'єкт застрахований від військових ризиків, то може бути спокійним, адже у разі пошкодження страхова компанія виплатить компенсацію, а керуюча компанія зможе відновити пошкоджену частину. Таким чином, інвестор фінансово захищений і може бути впевненим у компенсації потенційних збитків.

«Це важливий перший крок для бізнесу, оскільки він демонструє здатність приватного сектору адаптуватися до викликів і випереджати державні механізми захисту, яких наразі так бракує», – говорить Дмитро Ковальчук.

– «Усвідомлюючи ці потреби, ми прагнули знайти стратегічного партнера у сфері страхування. Після порівняння різних страховиків зупинили свій вибір на ІНГО, яка створила для нас спеціалізований продукт під наші потреби на найбільш вигідних умовах. Ми обговорили, що спочатку страхування буде доступне в західному регіоні, але потім розширимо його й на інші території», - додав Дмитро Ковальчук.

Директор з корпоративного бізнесу страхової компанії ІНГО Андрій Семченко у свою чергу зазначив, що страховики повинні покривати воєнні ризики українського бізнесу заради сприяння українській економіці. Навіть незважаючи на те, що наразі український страховий ринок залишився без підтримки західних перестраховиків по воєнним ризикам.

«Так, вітчизняним страховим компаніям важко надавати суттєві ліміти покриття, проте у нас просто немає іншого виходу – підприємці мають отримати гарантії захисту та продовжувати роботу в Україні, а не виводити бізнес за кордон», – сказав Андрій Семченко. – «Тому ми й надалі будемо працювати над збільшенням капіталу аби пропонувати вищі ліміти відповідальності та убезпечити від воєнних ризиків якомога більше таких відповідальних підприємств, як Alterra Group».  | Форіншурер