«Льотчики» на дорогах та інші «сюрпризи», які підстерігають застрахованих водіїв


Всі ми, автовласники, до нестями любимо свої «залізних коней» і взагалі не уявляємо без них своє життя. Але водночас ми не можемо не розуміти, що, сідаючи за кермо, автоматично наражаємось на додаткові ризики – від незапланованих зустрічей з безвідповідальними учасниками дорожнього руху, до самих неочікуваних «проколів» в роботі наших шановних дорожніх служб.

Наведемо кілька прикладів, коли клієнти СК «Експрес Страхування» стали жертвами неприємних обставин, що склалися на дорозі – абсолютно не за їх виною.

Перший випадок, про який хочемо розповити, стався в Одесі. Наша клієнтка спокійно їхала на своєму Mercedes-Benz вулицями міста. Раптом, ігноруючи знак «поступитись дорогою», інший водій, що мав пропустити її автомобіль, вирішив цього не робити, а проскочити перед ним на великій швидкості. Результат – зіткнення і розбита практично уся права передня сторона авто клієнтки: бампер, фара, капот, радіатор. Сума страхової виплати склала майже 1 млн 110 тис. грн і СК «Експрес Страхування» не тільки виплатила відшкодування, а й допомогла клієнту повністю відновити авто – бо саме так працює сервіс страхової.

Місце дії другого випадку – Чернігів. Peugeot 3008, застрахований в нашій компанії, під час руху отримав неочікуваний удар у задню частину. При цьому удар був такої сили, що автомобіль викинуло на узбіччя зустрічної смуги, а машина, яка спричинила зіткнення, продовжила рух по інерції ще майже 100 метрів. Можна тільки уявити, на якій швидкості «летів» водій-винуватець ДТП. Оскільки задня частина Peugeot постраждала досить серйозно, відновлення автомобіля коштувало майже 752 тис. грн. Добре, що цю чималу суму покрило КАСКО.

Третій випадок стався у Харківській області. Mazda нашого клієнта в'їхала у бетонні блоки. Сталося це тому, що вищезгадані блоки не були освітлені ніяким чином, тож помітити їх у темряві було практично неможливо, враховуючи світло від фар зустрічних автомобілів. Ніяких застережних знаків, які мали б бути встановлені, теж не було. Тобто склалася ситуація, на жаль, знайома багатьом водіям: про існування перешкоди на дорозі ти дізнаєшся, тільки в момент «зустрічі» з нею. Результат: пошкоджена передня частина автомобіля та розбите лобове скло. Вартість відновлення – майже 828 тис. грн.

Розповімо про два випадки, коли водії не впорались з крутими поворотами за кордоном – не тому, що порушили правила дорожнього руху, а просто тому, що так склалися обставини.

Так, у Франції, наш клієнт виїжджав по «серпантину» з підземного паркінгу. На черговому повороті його відволікли діти й він зачепив одну з колон. Цілком зрозуміло, що в цій ситуації водій на хвилину розгубився, автоматично натиснув на газ – і врізався в іншу колону, що стирчала поруч. Всі, кому довелося відвідати підземні паркінги (особливо не нові, а збудовані в містах Європи багато років тому) прекрасно знають, що проїзди там дуже вузькі, а колони, відбійники та інші перешкоди розташовані буквально на кожному метрі. В результаті зіткнення з колонами пошкоджень зазнали праве та ліве крила автомобіля, передній бампер та фара. Повне відновлення Mercedes-Benz коштувало майже 270 тис. грн, які наша компанія відшкодувала згідно з договором КАСКО.

Ще один страховий випадок на серпантині – у цьому випадку, наземному – стався з нашої клієнткою у Польщі. На своєму KIA вона рухалась звивистою гірською дорогою – і загубилась. Дорога була дуже слизькою, нічим не обробленою, тож спроба вчасно загальмувати перед поворотом виявилась невдалою, авто стало некерованим і в результаті злетіло з дороги. Постраждали праве переднє крило, бампер, підкрилки. Дзеркало взагалі відпало, тож їхати далі було неможливо. На відновлення автомобіля знадобилось майже 100 тисяч грн. Тож, якби у клієнтки не було КАСКО, її невдала «прогулянка» горами коштувала б їй не тільки нервів, а й чималих грошей.

І наостанок – ще один випадок у Польщі, менш драматичний, але від того – не менш неприємний. Клієнтка приїхала в гості до друзів і залишила свій KIA біля їхнього будинку. Коли ж ввечері вона зібралась їхати у готель, знайшла своє авто розтрощеним спереду та ззаду. Свідки бачили, як водій, що явно був напідпитку, «маневрував» між припаркованими автомобілями, в'їхав у декілька з них та зник з місця аварії. Перелік пошкоджень виявився досить неприємним, а ціна питання – понад 250 тисяч грн. Добре, що договір КАСКО повністю покрив витрати на відновлення.

Як повідомляли раніше, в січні 2024 року СК «Експрес Страхування» виплатила клієнтам 29,4 млн грн страхових виплат, що на 10,3 млн грн або 53,8% перевищило аналогічний показник минулого року. В тому числі з КАСКО – 25,6 млн грн (+58,4% до рівня січня 2023 року).  | Форіншурер