Fairfax відкидає звинувачення Muddy Waters щодо маніпулювання звітністю холдингу


Fairfax відкидає звинувачення Muddy Waters щодо маніпулювання звітністю холдингуFairfax Financial Holdings відкидає усі звинувачення, зроблені у звіті компанії Muddy Waters про те, що "холдинг маніпулював своєю звітністю та доходами".

У своєму повідомленні канадська фінансова холдингова компанія заявила, що її керівна команда «переглянула всі 72 сторінки звіту Muddy Waters з його звинуваченнями» та «категорично заперечує та спростовує їх усі без винятку як неправдиві та оманливі».

На початку лютого шорт-селер Muddy Waters опублікував звіт, у якому заявив, що, на його думку, Fairfax маніпулював своєю оцінкою та доходом, здійснюючи те, що він описує як «деструктивні операції», щоб отримати бухгалтерський прибуток.

Muddy Waters вважає, що консервативне коригування балансової вартості має бути значно нижчим, ніж повідомляється, і стверджує, що Fairfax «тягнув за важелі» для отримання паперових прибутків.

У своїй відповіді після перегляду звіту Мадді Вотерса Фейрфакс підкреслив: «Наскільки нам відомо, Мадді Вотерс ніколи не був присутнім на наших телефонних конференціях і ніколи не ставив запитання, не дзвонив нам і не писав нам, а замість цього звертався до CNBC з цими односторонніми, погано поінформованими звинуваченнями та інсинуаціями в спробі отримати прибуток шляхом короткого продажу наших акцій».

«Вони, можливо, успішно зробили це з іншими компаніями, але вони дуже неправильно оцінили силу фінансів і перспектив Fairfax, і ми впевнені, що ринок відображатиме наші сильні фундаментальні показники».

У звіті також стверджувалося, що придбання Fairfax компанії Allied World створило фінансовий тиск на страхові операції Fairfax. У звіті йдеться, що ця угода розширила активи та пасиви Fairfax більш ніж на 40%, і що навіть після великого навантаження в 2017 році прибутковість страхового бізнесу була низькою.

Крім того, у ньому також було зазначено транзакції Fairfax з Brit і Odyssey у 2021 році та випущені компанією акції, еквівалентні 13,9% і 9,99% відповідно, OMERS.

Ці транзакції дозволили холдингу підвищити свою вартість на понад 544 мільйони доларів того року, прибутки, які Muddy Waters описує як «дуже сумнівні».

Прем Ватса, голова та генеральний директор Fairfax, прокоментував: «Ми не є ані Berkshire Hathaway, ані GE, як припускає Muddy Waters. Ми — Fairfax, сильна та стійка компанія, створена протягом 38 років, віддана чесності, обслуговуванню клієнтів, добробуту працівників і спільнот, у яких ми працюємо. У нашій організації панує унікальна чесна та доброзичлива культура. Ми прагнемо забезпечувати акціонерам прибутки та прагнемо повністю розкрити інформацію в нашому річному звіті, висвітлюючи як наші плюси, так і мінуси».

«Ми завжди були зосереджені на будівництві в довгостроковій перспективі і ніколи не давали жодних квартальних вказівок. За 38 років наша балансова вартість однієї акції зростала на 18,9% на рік, а ціна наших акцій — на 18% на рік. З 6000 компаній, зареєстрованих у США в 1985 році, коли ми починали, менше 20 компаній мають подібний рекорд. Ми неодноразово обговорювали в наших щорічних звітах, що ми не досягли своєї мети в 15% за останні 5-10 років».

«Однак за останні кілька років ми досягли понад 15% прибутку. Більше того, як відомо тим, хто уважно стежить за Fairfax, основа нашого операційного доходу (прибуток від андеррайтингу, доходи від процентів і дивідендів, а також прибуток від асоційованих компаній) є міцнішою, ніж будь-коли, і є хорошим провісником у майбутньому».

Fairfax опублікує результати за четвертий квартал і весь 2023 рік та чекає відповідей на будь-які запитання під час телефонної конференції.  | Форіншурер