Британський ринок страхування майна отримав рекордні збитки від стихійних лих


Британський ринок страхування майна отримав рекордні збитки від стихійних лихРинок страхування майна у Великобританії пережив найскладніший рік у 2022-2023 роках. У звіті EY "UK home insurance market" наголошується на приголомшливому чистому комбінованому коефіцієнті (NCR) у 122%, що свідчить про значні збитки для страховиків. Очікується, що ця тенденція збережеться, і в 2024 році очікуються подальші втрати через нові виклики на страховому ринку.

У той час як премії зростають, величезні перешкоди залишаються. Прогнозується, що британські страховики житла залишаться збитковими, хоча й з невеликим покращенням, з прогнозованим NCR коефіцієнтом на рівні 114% у 2023 році та 104% у 2024 році.

Баланси британських страховиків майна постраждали від збиткових стихійних лих та складних погодних умов, постійної високої інфляції, збоїв у ланцюжку поставок і збільшення частоти збитків. Більше того, реформи фінансового регулятора FCA на початку 2022 року щодо загальної практики ціноутворення в сфері страхування (GIPP) зіграли ключову роль у зміні розміру страхових премій, часто не враховуючи необхідних коригувань для відповідності інфляції та зростаючої збитковості.

Як писав Форіншурер, FCA забила тривогу через стрімке зростання страхових премій, які обтяжують водіїв і домовласників, посилюючи кризу вартості життя. Під час огляду 11 компаній зі страхування житла та автострахування FCA виявила тривожну тенденцію зростання премій і вищий рівень відхилених вимог. Наглядовий орган також зазначив, що клієнти, зіткнувшись із тривалим часом очікування, відмовляються від своїх претензій.

Річард Рід, голова відділу загального страхування Великобританії в EY, наголосив на безпрецедентному характері збитків у 2022-2023 роках, які відрізнялися від попередніх років головним чином через несприятливу погоду. Він висловив обережний оптимізм щодо 2024 року через сприятливі погодні умови, але попередив, що очікується, що такі проблеми, як частота позовів та інфляція, залишаться, що потенційно зробить цей рік одним із найскладніших за останній час.

Споживачі отримали зростання премій на страхування майнових ризиків на 17% у 2023 році, що дорівнює середньому збільшенню на 43 фунти стерлінгів за поліс. Очікується, що цей інфляційний тиск продовжуватиметься з прогнозованим зростанням на 16% у 2024 році, додаючи додаткові £44 в середньому на поліс страхування майна.

«Для британських страховиків майна буде важливо переглянути свої операційні моделі, щоб переконатися, що вони мають найкращі позиції для досягнення прибутку на конкурентному ринку протягом наступних років. Для цього компаніям потрібно буде впоратися зі стійкою інфляцією та невизначеністю щодо майбутніх збитків від природних катастроф, а також з іншими критичними напрямками зростання, включаючи ESG та цифрову трансформацію», зазначив Родні Боннард, керівник відділу ринків фінансових послуг Великобританії в EY.  | Форіншурер