Україна сподівається, що країни Центральної та Східної Європи приєднаються до страхування воєнних ризиків


Україна сподівається, що країни Центральної та Східної Європи приєднаються до страхування воєнних ризиківМіністерство економіки України сподівається, що держави Тримор’я доєднаються до створення міжнародної гарантійної схеми страхування від воєнних ризиків. Ініціатива Тримор’я об’єднує 12 країн Центральної та Східної Європи та Балтії: Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію та Хорватію.

Як передає пресслужба Мінекономіки, про це йшлося під час панельної дискусії «Будуємо Тримор’я як партнера для європейського майбутнього України» на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 16 січня.

«Ми сподіваємося, що держави Тримор’я доєднаються до створення міжнародної гарантійної схеми страхування від воєнних ризиків, реалізація якої пришвидшила б прихід інвесторів в Україну. Крім того, враховуючи потребу України у відновленні, Ініціатива Тримор’я також може розглянути запуск ідей для проєктів, які б могли спільно реалізовуватись державами Тримор’я та Україною», - сказав заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

Україні теж є що запропонувати країнам - членам ініціативи. Україна зацікавлена в диверсифікації поставок енергоресурсів і вже бере участь у проєкті газового коридору Північ - Південь, через який у 2023 році почав транспортуватися норвезький газ. Таким чином, Польща має виступати транзитером для України, що також фінансово вигідно Варшаві.

Держави Тримор’я – це зв’язок України з вільним світом. Адже постачання військової техніки в Україну, постачання палива, збереження життєво важливих транспортних потоків, "зелені" коридори для експорту українського продовольства, міграція людей – все це працює через територію держав - учасниць цієї Ініціативи.  | Форіншурер