Яка сума може включатися до податкової знижки згідно договору страхування в Україні?


Головне управління Дерджавнох Податкової Служби інформує, що платники податку на доходи фізичних осіб мають право включити до податкової знижки, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення.

При цьому, слід врахувати обмеження встановлені підпунктами «а» та «б» п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України, у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування, щодо суми, яка може включатися до податкової знижки.

Наприклад, якщо договір страхування життя, що передбачає сплату платником податків страхового платежу (страхового внеску, страхової премії) за рік у сумі 20 тис. грн, розпочинався 14 серпня 2023 року і платником податків у серпні 2023 року сплачено страховий платіж за рік у сумі 20 тис. грн (з 14.08.2023 по 13.08.2024), то платник податку має право віднести на витрати суму фактичних витрат за 5 місяців дії договору у звітному податковому 2023 році, що не перевищує 18800 грн (3760 грн х 5 місяців). При страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення за вищезазначеними умовами понесених витрат платник податку має право віднести на витрати суму, що не перевищує 9400 грн (37600 грн х 5 місяців х 50%).   | Форіншурер