80% генеральних директорів страхових компаній, які взяли участь в опитуванні, проведеному Женевською асоціацією, визнають, що розробка та широкомасштабне впровадження кліматичних технологій є ключовими для досягнення енергетичного переходу та промислової декарбонізації.
Женевська асоціація провела опитування серед керівників страхових компаній, щоб отримати уявлення про зацікавленість галузі та здатність брати участь у проектах кліматичних технологій на ранній стадії, а також про пов’язані з цим бар’єри та фактори. Результати проливають світло на стратегії компаній у цій сфері та на те, як збільшити залучення страховиків та перестраховиків на етапах до комерціалізації проектів. Результати опитування включено до звіту, в якому розглядаються перешкоди для комерціалізації нових кліматичних технологій для глобальної декарбонізації та роль перестраховиків як менеджерів ризиків та інвесторів.
Досягнення глобальних кліматичних цілей вимагає від галузей промисловості впровадження ряду нових технологій і процесів, які прискорюють їх декарбонізацію. Оскільки кліматичні ризики посилюються, а вікно для обмеження глобального потепління на 1,5°C вище доіндустріального рівня закривається, потреба прискорити масштабне розгортання цих технологій стає гострішою, заявляють автори звіту, додаючи, що хоча значний прогрес був досягнутий у розробці інноваційних кліматичних технологій більшість залишається на етапах до комерціалізації. Серед причин цього – величезні прогалини у фінансуванні, проблеми з масштабуванням і дефіцит даних про нові, неперевірені ризики, які вони створюють.
Як інституційні інвестори та постачальники рішень з управління ризиками, перестраховики можуть зробити важливий внесок у подолання деяких із цих перешкод. У цьому звіті розглядається ландшафт кліматичних технологій і визначаються потенційні можливості для індустрії перестрахування. Аналіз підтверджується думками керівників страхових компаній.
Деякі висновки звіту:
- Залучення перестраховиків на ранніх стадіях проектів має вирішальне значення.
- Відсутність механізмів залучення перестраховиків на ранньому етапі процесу та проблеми з прибутковістю зараз перешкоджають такому ранньому залученню.
- Працюючи безпосередньо з розробниками проектів кліматичних технологій, перестраховики можуть допомогти сформулювати та розширити розуміння пов’язаних ризиків, а також розробити стратегії пом’якшення ризиків для створення сприятливих умов для страхування. Це сприятиме інноваціям продукту.
- Міжнародні компанії з перестрахування майна та нещасних випадків (P&C) почали розширювати свої послуги з інжинірингу ризиків і гарантувати рішення для продемонстрованих кліматичних технологій, а також інвестують у дослідження та розробки нових кліматичних технологій.
- Посилена співпраця між перестраховиками та органами, що встановлюють стандарти та сертифікацію, необхідна для розробки стандартів управління ризиками для конкретних технологій і кодексів практики для галузей, що розвиваються. Це дозволить тиражувати такі проекти.
У другому звіті серії докладніше буде розглянуто, як перестраховики можуть активізувати свою участь у цьому просторі. Він представить нову «Систему готовності до страхування» для оцінки ризиків нових кліматичних технологій і застосує її до двох процесів: виробництва зеленого водню та видалення та зберігання вуглецю. | Форіншурер