ВРУ прийняла закон про страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків


ВРУ прийняла закон про страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиківВерховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №9015 щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків.

Ухвалення закону дозволяє тепер Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати та перестраховувати інвестиції як міжнародних, так і українських компаній ще до закінчення воєнного стану.

Раніше вітчизняне ЕКА було законодавчо позбавлене можливості надавати послуги зі страхування внутрішніх інвестицій. За даними Державної служби статистики України, у 2021 році 69% всіх капітальних інвестицій були здійснені за рахунок власних коштів підприємств та організацій.

"Одним з обмежень для залучення приватних інвестицій в українську економіку під час війни є відсутність дієвих механізмів страхування воєнних ризиків. А без залучення приватного капіталу неможлива повноцінна масштабна повоєнна відбудова України. Прийнятий Верховною Радою Закон фактично відновлює справедливість. Він спрямований на розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування інвестицій в Україні", — прокоментувала ухвалення законопроєкту перша віцепрем'єр-міністерка України - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У червні цього року повідомлялось, що Міністерство економіки домовилось із міжнародними партнерами про початок роботи над створенням Програми гарантій відновлення України (Ukraine Recovery Guarantee Facility), що сприятиме забезпеченню страхування приватного сектора від воєнних ризиків.  | Форіншурер