Fitch підкреслює вразливість страховиків Європи до збитків природних катастроф


Fitch підкреслює вразливість страховиків Європи до збитків природних катастрофFitch Ratings підкреслює зростаючу вразливість європейських страховиків до збитків, пов’язаних із погодними умовами, головним чином через те, що перестраховики зменшують покриття середніх ризиків природних катастроф.

Прикладом цієї тенденції, яка почалася в 2022 році, є результати італійського ринку нестрахування, які демонструють помітний вплив на прибутковість після скорочення перестрахування.

Глобальні перестраховики відреагували на ескалацію частоти та мінливості збитків, пов’язаних із погодними умовами через зміну клімату, посиленням умов, обмеженням сукупного перестрахового покриття та зменшенням захисту нижчих рівнів ризиків природних катастроф.

Цей стратегічний зсув зробив страховиків менш захищеними від подій вторинного ризику, і деякі вирішили придбати менше покриття через вищі ціни на перестрахування.

Результати третього кварталу для основних італійських страхових компаній, включаючи Generali, Unipol та Allianz Italy, підкреслюють збільшення ризику збитків, пов’язаних із погодними умовами.

Збитки від стихійних лих за вирахуванням перестрахування відіграли більш значну роль у коефіцієнтах збитків протягом 9 місяців 2023 року порівняно з тим самим періодом 2022 року.

Італія, як і кілька інших європейських країн, у 2023 році зіткнулася зі значними стихійними лихами, такими як повені в центральній Італії та град на півночі.

Однак витрати для страховиків були значно вищими через зменшення покриття перестрахування. Наприклад, група Allianz у Німеччині повідомила про вплив стихійних лих на 19,1 відсоткових пунктів у третьому кварталі 2023 року порівняно з 14,3 відсоткових пунктів за той самий період 2021 року, незважаючи на сильні повені.

Страхування в Італії від ризиків стихійних лих є відносно низьким за європейськими стандартами. Більшість великих комерційних будівель застраховано, але лише 15% комерційної нерухомості МСП і 5% житлової нерухомості мають покриття.

Крім того, за даними ANIA, національної асоціації страхових компаній Італії, лише 5% полісів автострахування включають покриття на випадок катастрофи.

Італійський парламент розглядає пропозицію про обов’язкове страхування від стихійних лих для бізнесу до кінця 2024 року, потенційно створюючи бізнес-можливості для страховиків, але створюючи більшу волатильність їхніх результатів, якщо перестраховики не скасують останні обмеження.

Незважаючи на вищі показники збитковості італійських страховиків за 9 місяців 2023 року, це не вплинуло істотно на їхні рейтинги. Три найбільші компанії все ще повідомили про сукупні коефіцієнти нижче 100%, що вказує на прибуток від андеррайтингу.

Аналітики очікують, що тарифи зростуть, потенційно компенсуючи деякі або всі майбутні наслідки збільшення впливу збитків, пов’язаних із погодними умовами, та вищих витрат на перестрахування.

Примітно, що в секторі автострахування, основного напряму діяльності, очікується значне збільшення премій, враховуючи його здебільшого збитковий характер, що частково пояснюється підвищеним ризиком стихійних лих.  | Форіншурер