Європейські перестраховики повідомили про зниження збитків від стихійних лих


Європейські перестраховики повідомили про зниження збитків від стихійних лихНайбільші європейські перестраховики Munich Re, Swiss Re, Hannover Re та SCOR повідомили про збитки від стихійних лих за 9 місяців 2023 року завдяки покращенню ринкових умов, зазначають аналітики Fitch Ratings.

Вищі ціни на перестрахування сектору P&C, зокрема, призвели до підвищення доходів у середньому на 6% за 9 місяців 2023 року, хоча зростання премій було обмежено переходом до договорів про ексцедент збитків за рахунок договорів про розподіл квот.

Перестраховики повідомили про значне зростання рентабельності чистого прибутку на власний капітал на 18 процентних пунктів до 21%, і оскільки перестрахування P&C виграло від кращого ціноутворення та значного зростання доходу, сектор перестрахування життя та здоров'я також продемонстрував кращі операційні показники.

З покращенням андерайтингу зросли й інвестиційні показники групи європейських перестраховиків. За даними Fitch, середня рентабельність інвестицій аналогічної групи зросла на 110 б.п. до 2,9% за 9 місяців 2023 року завдяки вищій прибутковості реінвестування та меншим інвестиційним втратам.

Адекватність капіталу також була дуже високою для групи перестраховиків протягом цього періоду, оскільки прибутки дозволили компаніям профінансувати значне зростання ризиків та збитків.

Fitch заявляє, що воно зберегло свій «покращий» секторальний прогноз для глобального перестрахування, який відображає його думку про те, що основні фінансові показники сектора продовжуватимуть покращуватися до 2024 року.  | Форіншурер