НБУ анулював ліцензії страховикам "ТАСТ-Гарантія" та СТ "Мегаполіс"


Національний банк України анулював ТДВ "Страхове товариство "Мегаполіс" (Київ) і ПРАТ "Страхова компанія "ТАСТ-Гарантія" (Одеса) всі ліцензії на надання страхових послуг у зв'язку з виявленими фактами здійснення ними ризикової діяльності, що загрожує інтересам страхувальників та інших кредиторів.

Такі рішення правління НБУ ухвалило 16 листопада 2023 року.

Як зазначається, проведена в липні-серпні цього року планова інспекційна перевірка СТ "Мегаполіс" виявила формування страхових резервів у недостатньому розмірі більш як двічі протягом календарного року та більш ніж на 10%, а також укладення нових договорів страхування за наявності простроченої кредиторської заборгованості зі страхових виплат, строк прострочення якої перевищує 30 календарних днів.

За результатами інспектування СК "ТАСТ-Гарантія" у серпні-вересні встановлено факт порушення нормативів в обсязі, що перевищує 10% нормативного обсягу активів, протягом 90 календарних днів від дати усунення попереднього порушення таких нормативів, а також формування страхових резервів у недостатньому розмірі більш як двічі протягом календарного року на більш ніж 10% від їхнього достатнього розміру та укладення нових договорів страхування за наявності простроченої кредиторської заборгованості зі страхових виплат, термін прострочення якої перевищує 30 календарних днів.

Виявлення фактів здійснення небанківською фінансовою установою ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та/або інших кредиторів такої установи, є підставою для ухвалення рішення про анулювання ліцензій, що передбачено вимогами законодавства України, зокрема, статтею 381 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", констатує НБУ.

Рішення про анулювання ліцензій зазначеним страховим компаніям набувають чинності з 17 листопада 2023 року.

ТДВ "СТ "Мегаполіс" зареєстровано 19 квітня 2006 року. Здійснює понад 10 видів добровільного та обов'язкового страхування ризиків. Статутний капітал - 50 млн грн

СК "ТАСТ-Гарантія" зареєстрована 1998 року, спеціалізується на наданні послуг у сфері ризикового страхування.  | Форіншурер