Україна шукає фінансування для страхування військових ризиків інвесторів


Україна шукає фінансування для страхування військових ризиків інвесторівУкраїна веде роботу із залучення фінансування для страхування військових ризиків інвесторів. Про це повідомили під час зустрічі першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко з виконавчим віце-президентом Багатостороннього агентства гарантій інвестицій (MIGA) Хіроші Матано.

«Україна потребує розблокування притоку приватних інвестицій. Але всі розуміють, що без надійних інструментів зі страхування військових ризиків, ми не побачимо активного притоку інвестицій. Тому на засіданнях Мультидонорної координаційної платформи ми знову і знову підійматимемо питання щодо акумуляції додаткових ресурсів саме на збільшення фінансування програм страхування військових ризиків», - заявила Юлія Свириденко.

MIGA страхує такі інвестиційні ризики, як політичні, неконвертованості валюти та експропріації, а DFC також надає послуги торговельного фінансування та гарантії кредитного портфоліо.

MIGA застрахувала військові ризики на $143 млн у фінансовому секторі та $14 млн у реально секторі економіки.

MIGA у 2023 році вже запровадила два проекти зі страхування військових ризиків в реальному секторі і ще два в фінансовому секторі. Так, наприклад, MIGA нещодавно затвердила десятирічний пакет страхування вартістю 9,1 млн доларів для проекту індустріального парку М10 у Львівській області України. Ця страхова угода частково фінансується країнами-донорами через Цільовий трастовий фонд підтримки реконструкції та економічного розвитку України (SURE) під наглядом MIGA.

У стані розробки - залучення додаткового фінансування до кінця року від п’яти країн.

«Ми домовились про створення робочої групи для пришвидшення та оптимізації процесу страхування інвесторів», - повідомила міністерка. Вона додала, що важливо змінити сприйняття України як суцільної зони високого ризику.

«Одне з потенційних рішень передбачає створення спеціального трастового фонду, спрямованого на започаткування всесвітнього страхування та перестрахування військових ризиків. Цим фондом могли б спільно керувати уряди країн-партнерів у співпраці з Україною», - розповіла Юлія Свириденко.

Над страхуванням інвестицій своїх компаній працюють експортно-кредитні агенції європейських країн. Україна заохочує надання інвестиційного страхового покриття українським компаніям, коли вони створюють спільні підприємства з іноземними партнерами. До того ж Мінекономіки працює над консолідацією інвестиційних проектів у ключових секторах економіки та вже має базу проектів, які повністю відповідають вимогам міжнародних фінансових інституцій.

«Одним із головних завдань уряду цього року є підтримка приватного сектора економіки, не чекаючи закінчення війни. Спільно з міжнародними партнерами та фінансовими установами ми працюємо над створенням Фонду перестрахування військових ризиків, який допоможе вивести на ринок великих приватних перестраховиків, міжнародних та українських операторів страхового ринку. Це буде розширення для інструментів DFC, MIGA та національних експортно-кредитних агентств», - резюмувала Юлія Свириденко.  | Форіншурер