Індекс споживчих настроїв українців у вересні знизився


Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців у вересні знизився на 2,1 пункту порівняно із серпнем і становив 82,8 пункту (за шкалою від нуля до 200), ідеться в дослідження агентства Info Sapiens.

"У вересні відбулося зменшення як індексу поточного становища, так і індексу економічних очікувань. Загалом, починаючи з червня 2023 р., спостерігається тенденція до стабілізації споживчих настроїв", - прокоментували результати аналітики Info Sapiens.

Водночас вони зазначили, що порівняно з попереднім місяцем спостерігається збільшення індексу девальваційних очікувань.

Згідно з опублікованими даними, індекс поточного становища (ІТП) знизився у вересні на 2,7 п. - до 53,9 пунктів. Зокрема, індекс поточного особистого матеріального становища зріс на 0,9 п. - до 50,9 пунктів, тоді як індекс доцільності великих покупок зменшився на 6,4 п. - до 56,9 пунктів.

Зазначається, що індекс економічних очікувань (ІЕО) у вересні знизився на 1,7 п. і становив 102 пункти. Щодо його складових, то індекс очікуваних змін особистого матеріального становища знизився на 4,2 - до 96,3 пункта, тоді як індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року зріс на 4,7 п. - до 93 пунктів.

Як ідеться в дослідженні, індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих 5 років зменшився на 5,6 п. порівняно з минулим місяцем і становив за підсумками вересня 116,6 пунктів.

В Info Sapiens зазначили, що показник індексу очікуваної динаміки безробіття знизився на 2 п. порівняно із серпнем - до 122,3 пунктів.

Зі свого боку, індекс інфляційних очікувань залишився на рівні попереднього місяця, а індекс девальваційних очікувань зріс на 9,5 п. - до 153,7 пунктів.

Дослідження споживчих настроїв проводиться методом опитування 1 тис. осіб від 16 років за репрезентативною вибіркою за статтю, віком, розміром населеного пункту. Статистичне відхилення не перевищує 3,1%. Дослідження проводиться з червня 2000 року: раніше його проводила GfK Ukraine, а з 2019-го - Info Sapiens. Польовий етап цієї хвилі тривав із 12 до 22 вересня 2023 року.  | Інтерфакс-Україна