Ціни на кіберстрахування зменшаться лише для компаній, які доклали зусиль, щоб захистити себе від програм-вимагачів та інших кіберзагроз.
«Хороша новина полягає в тому, що ця корекція тарифів на кіберзахист відбулася зараз, і ми спостерігаємо зниження премій», – кажуть аналітики Marsh.
У 2021 році страхову галузь охопила епідемія програм-вимагачів, через яку страхові премії суттєво зросли. Вартість кіберстрахування зросла більш ніж удвічі.
Страховики швидко зрозуміли, що вони неправильно оцінюють сам ризик, і це було очевидно в їхніх коефіцієнтах збитків.
Незважаючи на те, що премії в 2023 році зменшуються – у нещодавньому звіті брокера Howden йдеться, що вони знизилися на 10% за рік, однак корекція викликала настороженість кіберстраховиків.
Найбільшу загрозу для бізнесу становлять програми-вимагачі, які виникають, коли злочинні угруповання, які часто діють у Росії та Східній Європі, але здатні вражати по всьому світу, відключають доступ компанії до її даних, а злочинці вимагають повернути їх. Однак тактика хакерів змінилася.
Кіберстрахування діє схоже на страхування подорожей, оскільки під час атаки надається підтримка в реальному часі, яка допоможе впоратися з наслідками. Більшість полісів тепер пов’язані з доступом до групи реагування.
Marsh виявив, що багато клієнтів «купують цей поліс, забувають про нього, і не знають, як ним скористатися, поки не настане страховий випадок».
Тепер, коли галузь починає справлятися з кіберзагрозою, проблема полягає в тому, що уряди та їхні служби безпеки та правоохоронні органи недооцінюють те, що можуть запропонувати страховики. | Форіншурер