Ізраїль збереже медичне страхування для українських біженців - Дмитро Кулеба


Медичне страхування для громадян України в Ізраїлі залишиться. Існуюча проблема буде вирішена найближчим часом. Про це повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба за результатами розмови з міністром закордонних справ Ізраїлю Елі Коеном у Twitter в понеділок, 14 серпня.

Проблемою зі страхуванням особисто займається міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен, запевнив Дмитро Кулеба.

"Я поговорив з Елі Коеном. Він запевнив мене, що медичне страхування для українців в Ізраїлі залишиться; проблема буде вирішена найближчим часом. Я дякую своєму ізраїльському колезі, який особисто цим займається. Ми також обговорили ширший двосторонній порядок денний", – написав Кулеба.

Раніше повідомлялося, що громадяни України, які перебувають в Ізраїлі, зокрема й біженці, втратили право отримувати безоплатну медичну допомогу. Мова йшла про 14 тисяч громадян. Проблема пояснювалася неузгодженістю дій місцевих Міністерства соціального забезпечення, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства фінансів після рішення канцелярії прем'єра Ізраїлю від 1 липня.

Це стосувалось і переселенців до 60 років, а також 3 400 українців з категорії 60+. Однак цього тижня біженців з України перестали обслуговувати безкоштовно у медзакладах.

Про скасування медичного страхування нікого заздалегідь не попередили. Тепер ізраїльські міністерства перекладають відповідальність один на одного. Офіційна причина скасування безплатного медичного обслуговування біженців – затримка фінансування.  | Форіншурер