Страхування воєнних ризиків українських аграріїв критично важливе і має охоплювати кілька напрямків


Страхування воєнних ризиків українських аграріїв критично важливе і має охоплювати кілька напрямківЯк зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, страхування воєнних ризиків для аграріїв критично важливе і повинно охоплювати кілька напрямків.

Перший – експорт зерна і логістика. Зокрема, що стосується “Зернової ініціативи”, то всі видатки по логістичному ланцюгу, в тому числі, страховка – в кінцевому підсумку відображаються на ціні зерна, яке купується у фермера в Україні.

Другий напрямок, зазначили у Міністерстві аграрної політики, страхування ризиків у контексті відновлення України. Згідно з даними звіту «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення» (RDNA-2), який підготовлений Світовим банком спільно з Урядом України та Єврокомісією, станом на лютий прямі збитки в сільському господарстві - 8 млрд доларів. З них 4,2 млрд доларів – знищена сільськогосподарська техніка та обладнання, які треба буде відновлювати. Загалом збитки становлять приблизно 40 млрд доларів.

Ще один напрямок - проблема розмінування. Аграрії готові на власний ризик працювати після розмінування територій, але їх не хочуть кредитувати фінансові і лізингові інституції. Щоб фермери могли отримати кредити і сільськогосподарську техніку, їм потрібне страхування.

Додана вартість на продукцію також вимагає великих інвестицій та технологій. Особливо, якщо говорити про зрошення на півдні України. Міжнародні партнери бояться ризиків, адже, приміром, Одеська область постійно знаходиться під ворожими обстрілами. У цьому питанні страхування воєнного ризику є критичним.   | Форіншурер